Olin naispuoleisen kaverin (siis aidosti ollaan vain kavereita) saunomassa ja kun mentiin suihkuun hän sanoi että hänen nännit on kovina kun on kylmä, ettei ole muusta kysymys.
No miehenä jäin tietty miettimään ja pohtimaan tätä mysteeriä että voiko naisen nännit kovettua saunassa ilman eroottisia ajatuksia?
Itse tietty mokasin tuon homman ihan täysillä ja sain heti erektion kun jäin liian pitkäksi aikaa tuijottamaan niitä rintoja kun hämmennyin tuosta heitosta.
Huumorilla asiasta selvittiin, mutta mietteliääksi jäin ;)
No miehenä jäin tietty miettimään ja pohtimaan tätä mysteeriä että voiko naisen nännit kovettua saunassa ilman eroottisia ajatuksia?
Itse tietty mokasin tuon homman ihan täysillä ja sain heti erektion kun jäin liian pitkäksi aikaa tuijottamaan niitä rintoja kun hämmennyin tuosta heitosta.
Huumorilla asiasta selvittiin, mutta mietteliääksi jäin ;)
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kylmyys saa kyllä allekirjoittaneen nännit koviksi ihan muista olosuhteista riippumatta, paljon selkeämmin kuin mikään seksuaalinen tilanne.
Menkääs hupiukot ostamaan kindereitä
Aivan, joo tod.näk se kylmyys tässä olikin se oikea syy varmaan. Miehen päässä alkaa vaan aina liikkumaan kaikenlaista ;)
Miehen päässä ei liiku ku virtsa ja cacca tekee patoja
Jotain muutakin ehkä mutta kyllä, myönnän että koitin kalastaa sitä että vastaisko joku peittäneensä kiihoittumistaan joskus tuolla kylmyystekosyyllä ;)
Hei aina voi haaveilla!:D
Nännithän nyt kovettuu milloin mistäkin ilman kiihotuksen häivääkään. Ovat sen verran herkkiä kapistuksia. Kylmyys, veto yms lämpötilan vaihtelut, joku vaate hiertää/sipaisee tai jokin muu vastaava kosketus, jokin tietty vaihe hormonikierrosta, kylmät väreet jne. Saunareissulla jo ihan suihku ja lämpötilan aika suuret ja nopeat vaihtelut selittää. Itsellä ei yleensä nännit edes kovetu kiihottuneena ilman kosketusta. Ei tietenkään tarkoita, ettei kiihottumistakin olisi voinut olla taustalla, mutta ei kovettuneet nännit siitä kyllä noin yleensä kerro. Joten ehkä vain kannattaa uskoa, mitä kaveri sanoi ja vain nauttia näkymän muistosta.
Kysymys on: miksi hän katsoi aiheelliseksi puhua nänneistään, joihin tuskin olisit muuten kiinnittänyt huomiota?
Koska hän tiedosti kehonsa toiminnan ja kiusaantui ja alkoi ehkä pelätä tulevansa tulkituksi väärin, koska hän naisena tietää, ettei ole tavatonta, että mies tulee katsoneeksi rintoja, ja että miehillä noin keskimäärin on aika onneton käsitys siitä, millaiset rinnat ovat ja miten ne mihinkin ehkä reagoivat. Ei tarvitse väen väkisin hakea naisen puheesta jotain piilotettuja merkityksiä, kun hän selkein sanoin syystä tai toisesta ilmaisee, että seksi ei kiinnosta.