Markku Veilo ei usko pedon merkkiin?

Anonyymi

Joka laitetaan otsaan tai käteen. Vaikka Ilmestyskirja siitä aivan selkeästi kertoo, et voi ostaa etkä myydä jos et ole ottanut merkkiä. Veilo kertoo merkin olevan ikäänkuin symbolinen, eli merkki on se pahuus jne. kohdassa 15.53 hän tästä kertoo. Eikö meidän pidä ottaa Raamattu niinkuin se on kirjoitettu, eikä antaa mielikuvitukselle liikaa valtaa, Veilohan sanoo, että sana merkki tarkoittaa kirjoittaa. En usko hänen ajatustaan mikä on aika merkillinen.
https://www.tv7.fi/arkki/herran-paiva-alkaa-pian/toinen-peto-nousee-maasta_p79817/

12

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuka ihmeen Markku Veilo? Mikä kummallinen pedon merkki? Taikauskoista.

    • Anonyymi

      Itse uskon siten miten Raamattu sanoo

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        """Kuka ihmeen Markku Veilo? Mikä kummallinen pedon merkki? Taikauskoista."""

        Miksi päivystät tällä palstalla jos asiat ei ole tuttuja.
        En minäkään kyttää tennispalstalla kun en ymmärrä pelistä.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Totalitarsimi on taas nousussa ja sitä pönkätään varsinkin uskon avulla. Pelottava jumala ajaa asiaa eteenpäin ja on valjastanut Venäjän myöskin tarkoitusperiinsä. Suomessa on Venäjämielistäjiä jotka käyttävät uskontoa hyväkseen viedäkseen asiaa eteenpäin ja kaivaakseen Venäjälle suotuisat lähtökuopat maan miehitysyritykselle.

      Jopa psykedeeliset huumeet ovat olleet apuna tässä tarkoituksessa. Vielä ei ole tullut vastaan tapausta jossa Venäjämielistäjä olisi pykedeeleillä huumannut koko seurakuntakokokouksen osanottajajoukon mutta yksityisissä kotitapaamisissa tätä on todennäköisesti tapahtunut jolloin mielipidettä on yritetty kääntää Venäjämieliseksi. Miten tämä liittyy vaikkapa pedonmerkkiin...no, kun lähtöasemat hyökkäykselle on kaivettu voidaan aloittaa sota, joka syöksee maan poikkeustilaan ja voidaan valita maalle vaikka diktaattori ja yksisuuntainen virkamieshallinto, joka julistautuu myös teokratiaksi ja alkaa merkitsemään ihmisiä, näin pedonmerkki saadaan lyötyä väkisin ihmisiin nykyisen houkuttelun sijasta.

      Käärme on peto, joka ei kaihda käyttää mitään uskontoa ja Jumaluuden nimeä asiansa ajamiseen, tässä mielessä ei Kristuskaan ole käärmeelle pyhä vaan hän toimii myös Kristillisten seurakuntien avustuksella. Edellämainittu Venäläistäminen kannattaa siis huomioida siihen törmätessään eikä painaa villaisella estääksemme maan ajautumisen sotaan ja siitä seuraavat hankaluudet. Tämä sekä tasavaltalainen ajattelu estää totalitaristisen hallinnon nousun ja ihmisten pakkomerkitsemisen.

      • Anonyymi

        Aivan ja tuollainen menettely ajaisi liikkeelle kaikenlaisia saalistajia, jotka väijyisivät toistensa omaisuutta ja säästöjä. Seurakunnista löytyisi henkilöitä, jotka löisivät synnin taakkaa ja jopa likaisivat ihmisten mieliä huumaamalla heitä salaa tajunnanmuuntohuumeilla. Liatun ja syntisen ihmisen mieli sitten katumusprosessissa otetaan seurakuntatoimijan haltuun viimeistään testamentilla ja korppikotka saa mammonasaaliinsa tällä tavalla. Aneuskonnollisuus voisi olla hyvin tuollaisen tilanteen aikaansaama hyväksikäyttö ja ryöstömurhan muoto.


    • Anonyymi

      Teoritisoidaan ajatuksella, että olisi maailmamme ulkopuolinen sivilisaatio, joka tarvitsisi ruumimme johonkin vain tyhjän ruumiin josta sielu olisi siirtynyt jo johonkin muualle.

      Olkoon tarve vaikka niinkin hyytävä kuin se, että maallinen tomumajamme olisi heidän ruokaansa. Kenties he tarvitsevat muutakin biomassaa ruoaksi kuten vaikka kalaa ja siksi meriämme ylikakalastettaisiin tyhjiin.

      Tosin muita luonnovaroja tarvitsisi verottaa vähemmän, jos he saisivat jokaisen omalla biologisella ajallaan kuolleen ihmisen ruumiin käyttöönsä mutta jostain syystä maailman ihmiset haluavat antaa ruumiita valikoidusti.

      Omien läheisten ruumiit halutaan ennemmin hautaan kuin antaa tarvitsijoille ja heidän puolestaan maailman luonnonvarat saa vaikka kaluta tyhjiin siitä huolimatta, että ruumiita olisi pakko luovuttaa koska oikeastaan ihmiset ovat jotakuinkin pakotettuja siihen tilanteeseen syystä tai toisesta muuten koko planeetta rosvottaisiin. No nämä valikoijat alkavat keksiä mitä älyttömämpiä sääntöjä millä perusteella ruumiiskuormaa valittuja sinne laitetaan.

      Syy voi olla vaikka musiikkimaku, ruokailumieltymykset erilaiset käsitykset seksuaalisuudesta ja seksuaalisuudesta puhuttaessa en tarkoita mitään vahingoittavia ja kanssaihmisille vaarallisia perversioita vaan normaalia seksuaalisuutta johon keksitään mitä ihmeellisempiä sääntöjä. Seksuaalisuus lienisi yksi eniten käytettyjä keinoja asiassa. Säännöt muuttuvat ajanmittaan viiemaikoina on noussut tarkastelun piiriin AIKUISTEN väliset ikäerot seksisuhteissa. Tämäkö olisi uusi keino kerätä ihmisiä ruokakuormaa varksinkin, kun jokaista sääntöä rikkoessa seurauksena olisi kuolemantuomio. Näinhän maailmassa on toimittu jo vuosituhansia ja erilaiset julmurit tietysti myös pyrkivät pilaamaan kanssaihmisensä mielen jotta hän kelpaisi ruumiskuormaan ja voitaisiin tappaa ennenaikojaan. Tästä seuraa kärsimystä, eripuraa ja rikkountuneita ihmiskohtaloita.

      Vaan entäpä, jos kaikka tyhjät ruumiit annetaisiin suoraa jaottelematta ruokakuormaan ihmisen vain yksinkertaisesti kuollessa. Mitä asialla olisi väliä, kun sielu olisi jo poistunut ruumiista omaan soppeensa. Tällaisessa tilanteessa ketään ei tarvitsisi tappaa ja vainota hengiltä mitä mielikuvituksellisempien syiden perusteella koska ruumisvaranto olisi tuolloin laajempi tarvitsevalle taholle ja he saisivat ruumiita paremmin siinä aikatalussa, jossa he niitä tarvitsevat ja maassa vallitsisi rauha tai ainkain elo olisi rauhallisempaa kaikilla.

      • Anonyymi

        Aivan ja tuollainen menettely ajaisi liikkeelle kaikenlaisia saalistajia, jotka väijyisivät toistensa omaisuutta ja säästöjä. Seurakunnista löytyisi henkilöitä, jotka löisivät synnin taakkaa ja jopa likaisivat ihmisten mieliä huumaamalla heitä salaa tajunnanmuuntohuumeilla. Liatun ja syntisen ihmisen mieli sitten katumusprosessissa otetaan seurakuntatoimijan haltuun viimeistään testamentilla ja korppikotka saa mammonasaaliinsa tällä tavalla. Aneuskonnollisuus voisi olla hyvin tuollaisen tilanteen aikaansaama hyväksikäyttö ja ryöstömurhan muoto, herätkää Suomalaiset älkääkä päästäkö tätä maahamme.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aivan ja tuollainen menettely ajaisi liikkeelle kaikenlaisia saalistajia, jotka väijyisivät toistensa omaisuutta ja säästöjä. Seurakunnista löytyisi henkilöitä, jotka löisivät synnin taakkaa ja jopa likaisivat ihmisten mieliä huumaamalla heitä salaa tajunnanmuuntohuumeilla. Liatun ja syntisen ihmisen mieli sitten katumusprosessissa otetaan seurakuntatoimijan haltuun viimeistään testamentilla ja korppikotka saa mammonasaaliinsa tällä tavalla. Aneuskonnollisuus voisi olla hyvin tuollaisen tilanteen aikaansaama hyväksikäyttö ja ryöstömurhan muoto, herätkää Suomalaiset älkääkä päästäkö tätä maahamme.

        Olipa monta repliikkiä yhdeltä peräjälkeen. Asian vierestä kaikki, pitiköhän laittaa jollekin muulle palstaosiolle.

        Aloittajan repliikkiin sopii ,valitutkin eksyy.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olipa monta repliikkiä yhdeltä peräjälkeen. Asian vierestä kaikki, pitiköhän laittaa jollekin muulle palstaosiolle.

        Aloittajan repliikkiin sopii ,valitutkin eksyy.

        Uskovat jotenkin nauttivat saadessaan selittää, saarnata mahdolllisimman kauan ja pitkään ajatuksiaan. Niitäkin, joista muut ei ymmärrä tuon taivaallistakaan.


    • Anonyymi

      Entäpä Tapani Koivuniemi...Mitä hänen uskontonsa on. Miksi hänen konsernissaan on Venäläiset tavat.

      Onko hän uskonnottaja Venäläistäjä. Ehkäpä Koivuniemi venäläistää suomalaisia konserninsa ja uskontonsa avulla. Kun tutustuu hänen tapoihinsa konserninsa sisällä ne vaikuttavat todella Neuvostoliittomaisilta. Tällaisia uskonnon avulla venäläistäjiä liikkuu maassamme ja heitä on piiloutunut myös helluntaiseurakuntiin ja luterilaiseen kirkkoon.

      Leo Melleri saarnaa myös siitä miten Venäjä miehittää Suomen. Hän saattaa olla myös näitä tiltu uskonnottajia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2019
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      320
      1214
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1019
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      898
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      819
    7. 71
      764
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    9. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      709
    Aihe