Perustuslakivaliokunta NÖYRYYTTI Marinia: EI liikkumiskieltoa!

Toivottavasti tämä on Marinin pääministeriuran lopun alkua! Pertustuslakivaliokunta pisti hullun akan RUOTUUN!https://www.is.fi/politiikka/art-2000007894406.html
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ei vaan oppositio ja kansa.

Äänestä
  • Rinne on perustuslakivaliokunnan puheenjohtaja, ja hän laittoi oman oppityttönsä oppimaan asian kantapään kautta

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Rinne on perustuslakivaliokunnan puheenjohtaja, ja hän laittoi oman oppityttönsä oppimaan asian kantapään kautta

    Tuskin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Rinne on perustuslakivaliokunnan puheenjohtaja, ja hän laittoi oman oppityttönsä oppimaan asian kantapään kautta

    Höpönlöpön.

    Äänestä

Kokoomustoimittaja Haapala kirjoittaa kokoomuspropagandaa kuten ennenkin.

Äänestä
  • Kokoomus kerää irtopsiteitä kuntavaaleihin jarrutuksellaan.

    Äänestä

Suomen perustuslaki on laadittu turvaamaan myös virusten vapaa liikkuvuus.

Äänestä
  • Ainakin Perustuslakivaliokunnassa istuvien persujen ja Perustuslakivaliokunnan varapuheenjohtajan kokoomus Antti Häkkäsen mukaan.

    Äänestä

Perustuslakivaliokunnan piti oikein lukea lakia Marinille ennen kuin hänen paksuun kalloonsa meni se yksinkertainen totuus, ettei liikkumiskielloissa ole yhtään mitään järkeä, eivätkä moiset päätökset olisi olleet edes laillisia. Häpeä Marin! Takaisin Sokoksen kassalle siitä!

Äänestä
  • Porvariperssu vauhdissa.

    Äänestä

Taitaa kirjoittaja olla hullu äijä, persu? Annetaan vaan koronan levitä rauhassa. Nyt olisi voitu kääntää tartunnat laskuun mutta kun on noita idioottiänkyröitä.

Äänestä

Tämä menee kyllä oikeuskanslerin piikkiin eikä Marinin tai muiden ministerien. Ministereiden pitäisi voida luottaa käytettävissä oleviin pykälänviilaajiin.

Äänestä
  • Ei siinä tarvita oikeuskansleria vaan tervettä järkeä, mitä Marinilla ei näköjään ole

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei siinä tarvita oikeuskansleria vaan tervettä järkeä, mitä Marinilla ei näköjään ole

    Eli Perustuslakivaliokunnan kokkare varapuheenjohtajalla ja häntä peesanneilla Perustuslakivaliokunnan porvaripersujäsenillä ei ole jotka kuntavaalikiimoissaan haluavat että koronaepidemia leviää edelleen Suomessa rajoittamatta.

    Äänestä

Ulkonäöllä ei osaamista ja ajattelua voi korvata ..

Äänestä

Oliko demarien puheenjohtajuudesta syösty Rinne esteellinen käsitellessään paikkansa valtaajan Marinin esityksiä.

Äänestä

PLV:n puheenjohtaja Rinne maksoi näin vanhat kalavelat Marinille. Minkä taakseen jättää sen edestänsä löytää.

Äänestä

Nämä mädät hyödylliset idiootit eivät tajua, että heidän lähtölaskenta on alkanut jo.
He yksinkertaisuudessaan kuvittelevat nykyisen normaalin olevan pysyvä olotila. Nyt on jo alettu viemään ihmisiä suljetulle osastolle mielipiteidensä takia jos ne eivät tue hallituksen psykoosi linjauksia. Kuinka tyhmä Suomalainen virkamies voi olla kun kuvittelee, että siitä ei tulisi hänelle mitään seurauksia.
Rikos ihmisyyttä vastaan ei vanhene koskaan, joten jossain vaiheessa he ovat vastuussa tekemisistään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Toivottavasti tämä on Marinin pääministeriuran lopun alkua! Pertustuslakivaliokunta pisti hullun akan RUOTUUN!https://www.is.fi/politiikka/art-2000007894406.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu