Vittu että Suomi on vajonnut alas...

Anonyymi

Eu omistaa jo suomen, ollaan tuhouduttu jo kaikki...

11

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ikävä kyllä vain täyskäännös voi auttaa.

    • Anonyymi

      Itsenäinen suomi on menetetty ajat sitten. Petoksella mentiin eu:hun.

    • Anonyymi

      Onneksi vähän näkyy valoa tunnelin päässä, kansa on alkanu huomaamaan mitä maamme politiikka on ja mitä huurupäitä nämä puolueet jotka ei hyväksy mitään muuta kuin oman politiikkansa. Ihan hyvä mitä Hjalliskin laukoo tube kanavallaan, olisi persu porukkaa varmaan mutta kun hän ei tarvitse valtaa lisää eikä varmaan rahaakaan niin ei ole mennyt mihinkään puolueeseen.

    • Anonyymi

      Mutta selviytyiskö Suomi omillaankaan? Epäillä tuota sopii.
      Minkään pienen valtion ei ole enää hyvä olla yksin maailmassa ,voi tulla kriittisiä puutteita vähän kaikesta ja koko valtio tuhoutuu. Yksin jäädessämme kauppakumppaneiden osuus voi romahtaa minimiin vaikka kuinka devalvoisi,vienti-ja tuontitullit pitää siitä huolen. Joitakin valtioliittoja muittenpienien valtioiden kanssa vois ehkä tehdä mutta niiden ostovolyymit ei täällä kesää tekisi.
      Tätä ei aina suuremmista yksiköistä eroamaan haluavat tajua.

      Tietysti Suomihan voi aina liittyä Venäjään takas , ja Ruotsikin varmaan ottais jos sais kaikki Suomen raaka-ainevarat itselleen.

      Muita maita tuskin niin kiinnostais pieni Pohjolan valtio,ei edes jenkkejä vaikka kapitalismissa eletäänkin,täällä on aika vähän loppujen lopuksi mitään hyödynnettävää suuressa skaalassa taloudellisesti.
      Siinä ne olisi EU,Venäjä,Ruotsi tai ehkä Britit vois ottaa siirtomaakseen joulupukin Lapin sijainnin takia,ei muita kiinnostais.

      • Anonyymi

        Taidat olla vähän tyhmä. Mistä yksinäisyydestä puhut? Suomi alkaa olla ambomaata nykyisin katsoessa Helsingin katukuvaa.


    • Anonyymi

      Ei olla tuhouduttu kuin korkeintaan joidenkin mielikuvitusmaailmassa.

      • Anonyymi

        Noin minäkin ajattelisin jos olisin asuntovelkainen...mutta kun en enää ole ollut 18 vuoteen.


    • Anonyymi

      Ei tätä maata Suomeksi enää tunnista. Ulkomaiset sijoittajat omistaa jo melkein kaiken kaivoksineen ja päätösvaltaa ei juuri enää ole.
      Eikä enää ole yhteen hiileen puhaltavaa kansaa. Meidän oma maamme ei tunnu merkitsevän mitään. Perinteiset arvot ovat mädänneet.
      Tämänkö puolesta veteraanimme taistelivat?
      Ollaan kasvoton velkaantuva pieni joukko, joka yrittää pelastaa maailmaa.

    • Anonyymi

      Siis turhaa isämme sotivat suomalaiset päättäjät eivät osaa olla muuta kuin jonkun alamaisia, kansa ei välttämättä tätä halua mutta sille uskotellaan näin olevan parasta ja tyhmiä kun ovat suostuvat.

      • Anonyymi

        Näin siinä valitettavasti kävi. Monikohan olisi mennyt rintamalle tämän paskan nähdessään?


    • Anonyymi

      Hävityn WWII seurausta - hävisimme bolseviikeille eli juutalaisille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      437
      7469
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      94
      6166
    3. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      185
      5866
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      208
      5652
    5. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      35
      4511
    6. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      91
      4368
    7. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      34
      3654
    8. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      116
      3590
    9. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      67
      3588
    10. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      85
      3530
    Aihe