Nyt on käyty keskusteluja rokotuksista. Niiden kiireellisyystarpeista. Kyllähän se on niin että rokotusjärjestys tulee pitää tasapuolisen koko Suomessa. Ei tosiaan sinne ensin! On itseaiheutettua, että te siellä Uudenmaan alueella ette saa niitä lukuja laskemaan. Täällä Pohjoisessa on oltu karanteenissa jo vuosi ja alkaa tympimään, jos jäädään väliin teidän itsekkään käyttäytymisen vuoksi. Meillä on ollut vuoden verran jo kaikki kunnalliset ja suurin osa yksityisiäkin aikuisten harrastus toiminta kiinni. Ravintoloita on ollut osittain suljettuna jo vuoden verran. Muitakin liikkeitä, koska ei ole asiakkaita! Ihmiset ovat olleet todella kärsivällisiä tämän koronan keskellä. Maskeja käytetty ja turvaväleistä huolehdittu. Nyt teitä tulee pilvin pimein tänne pohjoiseen levittämään tätä kauheaa tartuntaa tänne. Ihan uskomatonta toimintaa! Ehdottomasti ulkonaliikkumiskielto voimaan koko Suomeen, jotta nämä luvut saadaan kuriin! Minkälaisia saamattomia päättäjiä meillä on täällä Suomessa! Katsokaa nyt jumalasta peiliin! Jokainen koronakuolema on turha! Tämä on avunhuuto! Puhaltakaa yhteen hiileen kauniin pallomme puolesta ja tehdään yhdessä pallostamme koronavapaa! Kiitos.
Rokotukset ja korona-luvut
Anonyymi
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ketään kiinnosta! Tämän takia korona pysyy keskuudessamme. Ihminen on itsekäs. Vain vahvat selviytyy!
- Anonyymi
Just noin.
Valitettavasti!
Päättäjiä kyllä kiinnostaa,kyykyttää kansakuntia?Semmoinen mieleen pukkaa.
- Anonyymi
Vasemmistoliiton kansanedustaja Veronika Honkasalo vaatii koronarokotteiden mahdollisimman pikaista kohdentamista epidemian pahimmin runtelemille alueille Suomessa.
"Tartuntatilanne esimerkiksi Helsingissä on väestötiheyden vuoksi todella vakava."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p386072Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2774946Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1594821Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1224617Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil193847Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192384Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32168Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251722- 661717
- 2121419