Millähän hätävalheilla nyt meinaat selvitä, vai pannaanko samaan piikkiin vaan.
Ranska ja Italia ovat nyt ajamassa täyttä vauhtia eurobondeja ja nyt tarvitaan taas suomalaisten vastuunkantoa, eli pyrkimys on päästä jälleen köyhien suolmalaisten lompakoille.
Sanna Marin, eurobondit ovat jo tulossa?
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Paljonkohan oli kassavajetta joka päivä kun märinä istui kassalla?
- Anonyymi
Eipä tunnu vasemmiston pummeja vielä eurobondit kiinnostavan. No se aika tulee, kuin sielläkin herätään tähän järjettömyyteen.
- Anonyymi
Saksa,ranska ja nyt mahdolliseti myös italia on määräävässä asemassa.Suomen on vain mukaudutta,kun ei ole mahdollista irtautua Englannin tapaan pois koalitiosta.Pitää tasapainoilla ja sanoa jees kokouksissa,silloin saa suomikin jotain.Ollessa mukana huomataan.
- Anonyymi
Meidän lienee paras muuttaa ranskaan tai italiaan, ja hakea kansalaisuutta. Ei tästä muuten selvitä. Suomeen jääköön vaan eräs kansanosa, jotka tänne ovat viimeksi tulleet. Heillä on kyllä varaa elättää koko eteläinen eurooppa, meitäkään ei ole kuin viitisen miljoonaa, niin sinne mahdumme mukavasti sekaan.
Samalla tulee mukava ilmastokin kaupan päälle, vähemmän räntäsateita. - Anonyymi
Hyvä diili luvassa jälleen, turha valittaa.
- Anonyymi
Ylivelkaannutetaan nopeasti suomi konkurssiin. Verot nolliin, bensaverot pois, lapsilisät 3-4 kertaiseksi niinkuin nettosaaja Puola esimerkiksi teki.
Tuplataan työttömyyskorvaukset ja ajetaan setelirahoitusta kansalle. Sitten kun maa on konkassa niin EU, Italia ja muut paskamaat siivotkoon jälet ja maksakoot meidän laskut!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö27810149K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon2215838Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1705346PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *824979Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot153276Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe52642- 2122519
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.152367Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3792155- 282154