Paavi kiljuu nyt ilmastopakolaisista!?

Anonyymi

Tuo paavina esiintyvä vasuripoliitikko Fransis Toinen eli herra Bergoglio on taas antanut ulos julkilausuman, jossa puhutaan ” ilmastopakolaisista”.

Eli punapaavi kunnon globalistina vaatii pohjoisia ja rikkaita ELI valkoisia maita ottamaan vastaan valtavan määrän pakolaisia köyhistä etelän maista. Koska kuulemma se kauhea ilmastonmuutos tekee etelän maat ihan asumiskelvottomiksi?

Vaikka juuri äsken arvovaltainen tiedemiesryhmä julisti tuon ilmastopakolaisuuden valheeksi! Mitään laajempaa tarvetta ei siihen ole paria atolli- saarivaltiota lukuunottamatta. Mamuvirtojen syyt ovat lähinnä poliittisia ja taloudellisia.

Katolinen kirkko on saanut tuosta argentiinalaisesta paavista melkoisen riesan. Kunnon katoliset vaativatkin hänen erottamistaan. Mutta minkäs teet, kun globalistivasurit ovat soluttaneet Vatikaaninkin!?

8

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vähän aikaa sitten Vatikaanin eräs kardinaali julisti, kuinka rajat ovat turhia tässä globalisoituvassa maailmassa! Ja tietysti paavin siunauksella tai jopa kehotuksesta.

      Miltä kuulostaa arvoisan kirkkoruhtinaan julistus?

      • Anonyymi

        Kuulostaa ihan saatanallisilta säkeiltä. Eikä se ole ihmekään. Koska Vatikaanin entinen päämanaaja sanoi sen olevan Saatanan hallussa! Muuten ihan tosi juttu.


    • Anonyymi

      Paavit aina olleet saatanan asialla.

      Lutterkin sen jo aikanaan näki.

      • Anonyymi

        Ei pidä liioitella. Kyllä hyviäkin paaveja on ollut. Kuten Johannes Paavali Toinen oli.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei pidä liioitella. Kyllä hyviäkin paaveja on ollut. Kuten Johannes Paavali Toinen oli.

        Dalai Lama on paljon fiksumpi ja viisaampi,

        https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006158663.html


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kiitos valaisevasta linkistä, vaikka se ei varsinaisesti kuulu avauksen aiheeseen.

        Ei voi muuta kuin ihmetellä, MIKSI Länsi- Euroopan eliitit haluavat tuhota oman maansa???


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      36
      3190
    2. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      63
      2622
    3. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      64
      2443
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1338
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      303
      1263
    6. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1016
    7. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      997
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      101
      992
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      80
      971
    10. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      2
      968
    Aihe