tuo pääsiäisen tullessaan natonasseille, mutta sama levy näyttää pyörivän nassen kotona, olipa sitten pääsiäinen, pitkäperjantai, tai tavallinen arkipäivä.
siankinkkukäsivarren heilahdus
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kiitospäivä se on Nato Tiltujen juhlapäivä. Saavat oikein himoitsemansa kalkkunankin pöytään, jos ei äitee ole intaantunut polttamaan sitä.
Muutenhan pääsiäinen on Nato Tiltuille yhtä suurta kärsimystä, niinkuin kaikki muutkin päivät.
Mitä hyödyttää luokaton avaus?
Suomi ei ole USA eikä täällä kukaan juuri syö kalkkunaa!
Suomi on vapaa länsimaa jossa on täysi mielipiteen ja sanan vapaus, joten jokainen saa ja voi olla mitä mieltä lystää parhaasta turvallisuusratkaisusta maalleen eikä asiaan vaikuta siankinkut tai kalkkunat.
Ellei osaa tehdä järkeviä avauksia voi olla myös ääneri!
Minä syön kalkkunaleikettä päivittäin, pikku nasse. Sinä tietysti et saa kuin ylähuulen leivän päälle.
Että ihan päivittäin .... tosiasiassa niin kauan, kuin KELAN maksama TTT riittää. :-)
Norjalainen lehti oli paljastanut, että norjalaiset olivat lähettäneet suomalaisia kaukopartiomiehiä vakoilemaan Neuvostoliittoa ja että toiminnan oli rahoittanut keskustiedustelupalvelu CIA.
Kirjan julkistamisen jälkeen norjalaiset viranomaiset pyysivät virka-apua Suomesta ja Anttalakin joutui rikospoliisin kuultavaksi. Yli rautaesiripun käännettiin myös norjaksi.
Torstaista lähtien Venäjällä tuli voimaan laki, jonka mukaan älypuhelimien, tablettien ja tietokoneiden esiasentaminen venäläisillä ohjelmistoilla ja sovelluksilla on pakollista.
Ovat kyllästyneet USA:n some terrorismiin ja kyberhyökkäyksiin.
Heillä on käytettävissään kaikki mahdolliset venäläiset kännykät made in Russia!
Se on tuo some ja sen rajoittaminen yleistä myös USA:ssa.
Ihanko totta :)