Miksi Robin putosi

Anonyymi

En ymmärrä mitä Redrama näkee siinä mammassa. Itse en jaksaisi kuunnella. Cheryl Crow on huippuhyvä, mutta Susanna on kuin lähiömamma karaokessa.

Yleisön valinta meni nappiin, mutta toiseksi olisi ehdottomasti pitänyt valita upeaääninen Robin.

8

702

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä kun putos. Kaks ehdottomasti parasta meni jatkoon.

    • Anonyymi

      Kyllä, Redraman tiimistä 2 parasta meni jatkoon.

    • Anonyymi

      Täysin samaa mieltä aloittajan kanssa, Robin oli hyvä.

    • Anonyymi

      Kerrankin Redrama teki oikean päätöksen. Sitähän ei tiedetä olisiko Robin mennyt yleisön äänillä toisena jatkoon, mutta positiivista on kun jatkossa kuullaan muutakin kuin valtavirta perusnykypoppia esittäviä. Susannan Redrama valitsi juurikin kahdesta syystä Robin ei vedonnut niin paljoa yleisöön saadakseen eniten ääniä. Tästä syystä Redrama ehkä pohti, kun Susannan esitys oli todella onnistunut ja Robin ei saanut kansaa puolelleen, se voi olla vain hänen päässään tuo Robinin ylivertainen soundi, millä sitä kehuvat jatkuvasti. Ehkä Robinin ääni ja sen käyttö ei olekaan vielä tuon parempaa, koska kaikki vedot mitä kuultiin oli sitä samaa luokkaa ei soinut ääni sen enempää tasaisissa hiljaisemmissa kohdissa tai haastettu selvästi vaativimmilla kappaleilla.

      Tai sitten palaan aina siihen toisessa ketjussa esittämääni. Ei uskaltanut valita jatkoon, koska kokee Robinin uhaksi omalle uralleen. Vie radiosoitot, streemauskuuntelut etc. Tosin radiomaailma on isosti vinoutunut. Uusilla on vaikea saada soittotilaa, joten huoli lähes aiheeton.

    • Anonyymi

      Redramalla oli paljon huonommat semifinaalissa kuin muilla ja niistäkin Robin ainoa kuunneltava, vaikkei viimeinen esitys paras ollutkaan.

      • Anonyymi

        Voice on hyvä formaatti, mutta tähtivalmentajat voisi valita paremmin.

        Toni ja myöhemmin mukaan liittynyt Sipe toi ohjelmaan pitkään kaivatun rakentavan kritiikin. Heitä en vaihtaisi pois. Heidän myötä ohjelma sai kaivatun lisän. Sen sijaan Maija Vilkkumaa Näkemiin. Redraman aika ohi ajanut on ja Juha Tapio

        Kenen typeryksen päätös oli heivata aikanaan Anne Mattila pois? Tarja Turunen kait lähti omasta tahdostaan.

        Jos kaikki suostuisivat ja päätös valta olisi yksin minun. 11 kauden tähtivalmentajat olisivat
        Team: Sipe & Toni
        Team: Anne Mattila
        Team: Sanni
        Team: Mikko Von Hertzen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voice on hyvä formaatti, mutta tähtivalmentajat voisi valita paremmin.

        Toni ja myöhemmin mukaan liittynyt Sipe toi ohjelmaan pitkään kaivatun rakentavan kritiikin. Heitä en vaihtaisi pois. Heidän myötä ohjelma sai kaivatun lisän. Sen sijaan Maija Vilkkumaa Näkemiin. Redraman aika ohi ajanut on ja Juha Tapio

        Kenen typeryksen päätös oli heivata aikanaan Anne Mattila pois? Tarja Turunen kait lähti omasta tahdostaan.

        Jos kaikki suostuisivat ja päätös valta olisi yksin minun. 11 kauden tähtivalmentajat olisivat
        Team: Sipe & Toni
        Team: Anne Mattila
        Team: Sanni
        Team: Mikko Von Hertzen

        Vaihtuvia voisi olla, mutta hyvä että on erilaisia musiikkimakuja. Tuo tuolitiputus on typerä, viimeisillä parhaat mahdollisuudet selvitä jatkoon ja hankala sijoittaa niin että parhaat jää.


    • Anonyymi

      Robin oli ihan surkee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      31
      2562
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2541
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2534
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      92
      1956
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      33
      1845
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      312
      1688
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1506
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1358
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1108
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1093
    Aihe