Helenan 2.4.2021 näkemä uni kaiken sortumisesta ja pelastusarkista
Näin 2.4.2021 unen, jossa oli mieheni ja minun lisäkseni paljon muitakin ihmisiä. Katsoimme siinä kaunista kalliomaisemaa, kun kaikki alkoi sortua ympäriltämme.
Yhtäkkiä olimme jonkin laitteen sisällä, juna, linja-auto tai jokin, joka kuvastaa pelastusarkkia. Samalla sortuminen jatkui järjestelmällisesti ympärillämme.
Aluksi se tuntui hetken pikkaisen pelottavalta, mutta sitten ymmärsimme, ettei meillä ole mitään pelättävää, koska olemme Kristuksessa Jeesuksessa turvassa.
Samoin tietoisuuteeni tuli koko ajan ajatus, että kaikki raamatullinen ja konservatiivinen arvomaailma romutetaan järjestelmällisesti ympäriltämme, mutta ne jotka ovat Kristuksessa saavat pelastuksen, eivätkä sorru Antikristuksen vallan alla, sillä Kristusta ja hänen seurakuntaansa eivät tuonelan portit voita.
Toisia uskovia otetaan kuoleman kautta pois taivaan kotiin ja toiset ovat sen ajan maan päällä, minkä Jumala on määrännyt. Sitten tulee tempaus, kun taivaallinen Isä lähettää Poikansa hakemaan seurakuntansa.
Helenan 2.4.2021 näkemä uni kaiken sortumisesta ja pelastusarkista
7
91
Vastaukset
- Anonyymi
Mitähän näin jännää seuravaksi?
- Anonyymi
Arvostella pitää profetiat, mutta älkää arvostelko niin rajusti, ettei kukaan uskalla enää laittaa mitään viestejä julkisuuteen. Ymmärrätte varmaan, ettei sekään ole hyvä, että pelko estää oikeiden sanomien ja profetioiden julkituonnin. Sitä paitsi, aika on aina se mittari myös, joka näyttää mikä profetia on oikea, mikä ei. Ymmärrän kyllä, että heikkohermoisemmat, voivat saada traumoja, kun lukevat kaikenlaisia profetioita, mutta silloin on parasta mennä jonkun hyvän sielunhoitajan tykö, ja antaa tämän rauhoittaa mieltä ja ajan kanssa oppia, että Jumalalla on joka tapauksessa hyvä suunnitelma omiansa kohtaan, vaikka mentäisiin halki vaikeiden aikojen. Rauhaa kaikille ja paras tapa tietenkin saada rauha kaikkeen hälyyn tässä maailmassa, on mennä polvilleen Herran eteen ja pyytää Hänen armoaan, että jaksaa henkisesti tämän lopun maailmanajan.
T. Helena- Anonyymi
Tervenhenkiset Jeesuksen seuraajat "koettelevat kaiken" niinkuin apostoli Paavali on neuvonut, ja itse Jeesuskin.
Asia on niin, että se, joka on JUmalan asialal, ja profeetallisellakin - se uskova uskaltaa tuoda sen (raittiin) ja koetellun sanoman, jokan TIETÄÄ varmasti Herralta saaneensa!
Joka lajin sekatuotoksia pitääkin karttaa ja harkita! Ei pidä ede kuvitella, että kun näkee yöllä unen, se olisi 100% Herran antama? Eikä pidä heti aamulla nostaa sitä julkiseen nettiin! On ensin ITSE koeteltava, onko sanoma Herralta? Ja että tahtooko HÄN sen tuotavaksi julki.
Kommenttia… Helena?
Kuka oletkin Helena, niin ei huoli puolustella mahdollisia sielun tuottamia unia ja sanomia.
On aivan kohtuutonta, että jos lukee profetioita - niin sitten Sinä arvioit että joku on ”heikkohermoinen” - ja pitää mennä sielunhoitajalle? Kirjoitat näin:
"Ymmärrän kyllä, että heikkohermoisemmat, voivat saada traumoja, kun lukevat kaikenlaisia profetioita, mutta silloin on parasta mennä jonkun hyvän sielunhoitajan tykö, ja antaa tämän rauhoittaa mieltä..."
Kommnettia:
Aivan absurdia! Jos – kun – Jumala antaa raittiin profetian, niin Hän ei samalla anna lähtöpassia sileunhoitoon. Ei. Profeetan oikeuksiin ei kuulu tuottaa traumoja. Ei kuulu Sinunkaan oikeuksiisi - Helena. Tehtävässä on toimittava vastuullisesti.
Koska veljeilet tuon J.PN:n kanssa, niin sieltä tarjottimelta tulevat sanomat arvioidaan yleensä erittäin kriittisesti. Satojen sanomien syystä, jotka pelkkää sielullista tuotetta, jopa valhehenkien tuotoksia. J.P:n tuotetarjotin on saastunut. Se ei nauti Herrankaan luottamusta.
Helena? Jos edes olet joku Helena – taikka sitten ihan virtuaalipersoona? Mutta jos olet, niin astu esille omalla nimelläsi, jos tuot profeetallista asiaa. Jumala ei ole salaseuralainen. Jos sanomasi on raitista, vastaat siitä itse Jumalan ja ihmisten edesssä. Jos esiinnyt jostakin piilosta, uskottavuutesi on tasan 0 %.
Et käske mennä sielunhoitajan luokse, vaan otat its VASTUUN jokaisesta jolle aiheutat jotakin ongelmaa sanomillasi. (Kaikki eivät sentään ole heikkohermoisia ! -vaan totisia Herran sotureita!!)
Tee parannus ja korjaa linjauksesi.
Unet ovat unia, niitä näkee jokainen ihminen jokaisena yönä. Ei huoli kaikkia unia ja näkyjä toitottaa joka aamu internettiin. Ei Jumala niin toimi. Nöyrry Herran edessä ja ota vastaan tämä kehotus, koska olet antanut tällaiseen aihetta.
Ja, koeta päästä irti J.P:n hengellisestä sekavasta vaikutuspiiristä.
Sanomasi on koeteltu ja arvioitau Raamatun sanan nojalla, ja sen armolahjan avulla, josta UT sanoo "henkien koettelemisen armolahja.". JOS tahdot olla Jumalan asialla, niin ottat tämän ojennuksen varteen juuri niinkuin toisia kehotata:
Menen polvillesi Herran eteen!
Hän auttaa jokaista nöyrtyvää ja vilpitöntä lammastaan!
- Anonyymi
Ihminen pitää 100% varmuudella huolen että kaikki tulee sortumaan.
- Anonyymi
Uniin uskominen on taikkauskoa, eikä sillä ole mitään tekemistä kristillisyyden kanssa.
- Anonyymi
Unet ovat luonnollinen osa ihmistä. Jeesus kuoli jokaisen puolesta , joka luovuttaa elämänsä hänen johdatettavakseen.
Ei pidä laukoa mistään taikauskosta ihmiselle, joka on herkkä näkemään unia. Jos itsestäsi noin tuntuu , pyydä Herralta ymmärrystä, että ymmärrät , mikä on luonnollinen Jumalan luoma ihminen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Unet ovat luonnollinen osa ihmistä. Jeesus kuoli jokaisen puolesta , joka luovuttaa elämänsä hänen johdatettavakseen.
Ei pidä laukoa mistään taikauskosta ihmiselle, joka on herkkä näkemään unia. Jos itsestäsi noin tuntuu , pyydä Herralta ymmärrystä, että ymmärrät , mikä on luonnollinen Jumalan luoma ihminen.Unet ovat osa elämää.
Kuitenkaan ei voida edes ajatella, että kaikki mitä unissa näkyy, olisi jotakin Jumalan ilmoitusta.
Jo VT:n aikana, kun Jumalan asettamat profeetat toimivat, oli sekalaista touhua.
Sanoivat:
"Minä olen nänyt unta, olen nähnyt unta!"
Mitä siitä Herra ajatteli ja sanoi?
Jos kiinnostaa, kannattaa lukea Jeremian luvusta 23:25-32.
Herra lupasi käydä noisen valheunia ennustavien kimppuun. Kyllä.
Hän sanoi: " vaikka minä en ole heitä lähettänyt enkä käskenyt ja vaikka heistä ei ole mitään hyötyä tälle kansalle." Jeremia 23:32
Niin kuin oli silloin, niin on nytkin.
Joka sortin unia tuottavista tahoista, jotka koettavat uskotella olevansa profeettojakin, ei ole
mitään hyötyä tälle kansalle!
Unet ovat alitajunnan tuotteita, ja joka uniinsa uskoo se varjoana pelkää.
Uniin uskominen on taikauskoa.
Todellinen usko kasvaa Kristuksen sanasta, Raamatun opetuksista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115077Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493322Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle853069Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku382298- 811797
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411550450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1211474Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1191149- 161109
Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah431077