Monen perussuomalaisen aamu alkoi loistavasti kun ohjelmatiedoisssa luki vanhoja suomalaisia elokuvia. Mutta mitäs sieltä tulikaan:Pekka ja Pätkä, siis miehet, hoitamassa lasta, laittamassa ruokaa, puistotäteinä ja Suezilla naisten vaatteissa. Eipä siinä enää puuttunut kuin Pekka ja Pätkä sukupuolenvaihtoleikkauksessa. Varmaan ensi pääsiäisenä tulee jo sekin!
Kulttuurimarxismi on levinnyt läpi koko yhteiskunnan niin että sitä ei voi välttää kohta edes Perussuomalaisten puoluetoimistossa.
YLE petti taas perussuomalaisia
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä meitä persuja vituttaa, enimmäkseen kaikki.
- Anonyymi
Ja Yle vainoaa entistä persua Qanus Turtiaista.
On se niin väärin kun ei saisi mitään sanoa... tämä on melkein kuin Venäjällä.
https://yle.fi/uutiset/3-11869527?fbclid=IwAR2ByOQuHi-iA3PiXIMJ53AEL1hehrjUsp716GJ8OgNU1TAOz27pK5ZZgts&utm_campaign=yleuutiset&utm_medium=social&utm_source=facebook - Anonyymi
Politiikalle ei olisi mitään tarvetta jos kaikki olisi täydellistä. Puoleesta tulee turhakki kuten Demareista kun se ei koe mitään epäkohtia yhteskunnassa.
- Anonyymi
Per....le jos Yle on hämmentänyt maailmasi niin valita.
Valita Ylen hallinoneuvostoon, jossa on kaksi PS edustajaa , Olli Immonen ja JariRonkainen. He ovat olle jäseniä jo vuodesta 2015.
Taitaa kuitenkin olla, että he ajavat matalaa profiilia kuta Jussi H-A Hesan kaupungin valtuutettuna.
Uskonnollista puolta em. neuvostossa edustaa eräs lääkäri, Päivi Räsänen.- Anonyymi
Sinne pitää saada enemmän. Kaksi ei riitä mihinkään.
- Anonyymi
Yle on täysin äärifeminismin asialla. Tällaista laitosta ei pidä tukea verorahoilla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1313960- 193485
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans173407- 793347
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe613244- 493021
- 292915
- 792717
- 542657
- 192377