Brittien taistelu merirosvoja vastaan nostaa kysymyksen

Anonyymi

Elämmekö vielä aikaa että vanhat valkoiset anglo-saksiset britit rasistit peruukkien kanssa jotka ovat tehneet orjakauppaa ja miljoonia voittoja Usa-britti kolonialismin symbioosissa kuin syöpä.Vai kunnioitammeko todellisia merirosvoja jotka vapauttivat mustia orjia brittilaivoista ja antoivat heille vapauden taistella orjuuttajia vastaan ja pitivät heitä oikeasti "Brother" veljinään.Heillä oli tukikohtanaan Nassau Karibian alueella.Meillä suomalaisilla on joillakin huono tapa kumartaa auktoriteetteja ja kruunua vaikka he ryöväävät omaisuuksia ja orjuuttivat tummia ihmisiä.Hajoittivat heidän perheet ja kahlitsivat heidät orjalaivoihin.Ja silti monet suomalaiset kavahtavat sitä että laivalla noustaan kapinaan ja uhmataan kapitalisteja ja kruunua koska pelkäämme että rikomme lakia ja Jumalaa vastaan.Emme riko emmekä kapinoi.Jopa Jeesus sanoisi näin Pääsiäisenä että vapauttakaa orjat te kapitalistit ja rahan ahneet.He kaikki orjat ovat minun veljiäni ja siskojani.Meidän suomalaisten ei pidä pelätä ja kumartaa Kruunua vaan löytää inhimillisyys meidän omasta sydämestä.Nato on kuin orjakaleerilaiva ja sillä on tiukka aikataulu ja se tekee sen itsekkäästä vallasta ja halusta olla merten ja maan Herra.Mutta se ei mene niin.Meillä kaikilla on vapaus olla ihmisiä ilman jotain Organisaatiota jota johtaa rahan ahneus ja orjuus.

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olet ymmärtänyt kaiken väärin. NATO on sitoutunut rauhaan, yhteistyöhön ja rehelliseen vuoropuheluun. NATO-maissa on rauha.

    • Anonyymi

      Ennen kruunu hankki väkivaltaa käyttäen orjia koska sokerin tuotanto Länsimaissa oli vasta alkua.Pahempaa oli tulossa.Koko orjuudesta luotiin tuotantoa kuin broileritehtaassa.Osa mustista kuoli laivoissa mutta silti Britannia teki voittoa ihmislihalla.Nykyisin Facebook,Twitter ja muut jätit kerää meistä dataa ja myy sitä eteenpäin.Kun nykyisin on vaalit tai Presidentin vaalit niin epäröiviä äänestäjiä julmasti hyväksikäytetään erilaisilla mieltymyksillä ja valheilla.Siksi demokratia on uhattuna tai peräti tuhottu ja siitä kiitos ylirikkalille "kapitalisteille".Onko maailma menetetty vai pystymmekö vielä viimeiseen vastarintaan vai olemmeko jo passiivisia puolikuolleita zombieita jotka huutavat "Hyvä USa" Sinä olet meidän Herramme ja Huumeemme iankaikkisesti Aamen

      • Anonyymi

        Näin se varmasti menee kun USAn erinomaisuutta on toitotettu ihmisille jo sata vuotta


      • NATO-maista demokratoita ovat lähes kaikki ja Turkkikin oli sitä vielä muutama vuosi sitten ennen Erdogania. Mietipä sitä.


    • Anonyymi

      Voi Nato Nato nyt taisi Johnny Depp tulla ja upottaa paatin nimeltä Nato.
      Mustaparta,Coco Chanel parta ja lopulta Isoparta ja Italia PappaParta sanoi että onneksi Nato on kohta historiaa.Aamen

    • Anonyymi

      Miksi Naton kapteeneina on peruukkipäisiä rasisteja johdossa (kaljuja).Jopa niiden vaimot ovat puhuneet usein medialle että ottavat avioeron näistä dementikoista koska eivät jaksa kuunnella näiden miestensä sekavia sotajuttuja vuodesta toiseen.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      55
      4873
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      177
      4338
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      133
      4003
    4. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3942
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      49
      3721
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      80
      3542
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      110
      3157
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      56
      2941
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2736
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      17
      2554
    Aihe