Täällä kysytään tätä kysymystä joka päivä, että miksi Persut ovat venäjän ystäviä? Vastaus on että Suomi tarvitsee vahvan sotilaallisen liittolaisen suvakkien lopulliseen kukistamiseen. Jokainen ymmärtää että ellemme pääse Vihervasureista ja suvakeista eroon, olemme ikuisesti mennyttä..
Suomi tarvitsee Venäjää suvakkien lopulliseen kukistamiseen
12
83
Vastaukset
- Anonyymi
Demareista on päästävä eroon mahdollisimman pian tai olemme ikuisesti mennyttä. Meidän on käännyttävä Venäjän puoleen tässä asiassa ja pyydettävä apua venäjältä.
- Anonyymi
Kumma kun tunnen monta tavis persua ja kukaan ei koskaan pahemmin puhu mitään Venäjästä. Ja jos puhuu tai puhutaan, niin kyllä se yeensä on varsin negatiivista puhetta. Mitään ihailua muutenkaan ole huomannut persujen puolueessa Venäjää kohtaan. On vaan viherkomukoiden prpakandaa....
- Anonyymi
Kyse ei ihailusta kansaiväliset lait estää vihervassarien hävittämisen suomesta Sitävastoin vihervassarit voidaan siirtää itärajaa puolustamaan. Putini voi suorittaa tehokkaan hyökkäyksen ja ampua vihervassarit sopivaa korvausta vastaan jonka jälkeen vetäytyy.
Kyllä suomen ja venäjän on tärkeissä asioissa kyettävä yhteistyöhön. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyse ei ihailusta kansaiväliset lait estää vihervassarien hävittämisen suomesta Sitävastoin vihervassarit voidaan siirtää itärajaa puolustamaan. Putini voi suorittaa tehokkaan hyökkäyksen ja ampua vihervassarit sopivaa korvausta vastaan jonka jälkeen vetäytyy.
Kyllä suomen ja venäjän on tärkeissä asioissa kyettävä yhteistyöhön.Mutta eihän laki estä Vihervassareitakaan rikkomasta sitä.
- Anonyymi
Helpompi vaihtoehto.
Sinusta pitää päästä nopeasti eroon.- Anonyymi
Tuu koittaa ihan millon vaan, niin katsotaan kuinka helppoa se on..
- Anonyymi
Venäjän vankilajärjestelmä vaikuttaa hsopivalta rangaistukselta heille, heidän rikoksistaan
- Anonyymi
Eihän persujen Venäjämyönteisyys mikään uutinen enää nykyään ole. Lausuihan Teuvo Hakkarainenkin jo pari vuotta sitten että Suomen olisi parempi olla osa Neuvostoliittoa (ja nimenomaan Neuvostoliittoa, ei Venäjää... Tosin eihän noilla kahdella mitään käytännön eroa ole) kuin EUta.
- Anonyymi
Ja sinä otit senkin ihan kirjaimellisesti vai?
- Anonyymi
Persut siis ihailevat diktatuureja, sehän jo olikin tiedossa. Demokratioissa ei ylipäätään yritetä päästä jostakin kansanosasta eroon, siihen ei ole mitään tarvetta.
- Anonyymi
Venäjä ei ole diktatuuri. Lopeta sanojen vääristely. Ootko tyhmä?
- Anonyymi
Venäjän vankilajärjestelmä on sopiva rangaistus kaikille Demareille ja Vihervasureille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p596739Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3495824Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1745451Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1505213Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil214464Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite463155Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202956Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282777Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud42740- 852427