Pääsiäisen kysymys: Onko Suomi Ruotsin tiellä?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/bca39593-10d7-40a1-830f-9e6a29daf2ca
Liittyykö mitenkään maahanmuuttoon?
Onko Suomi Ruotsin tiellä?
14
122
Vastaukset
- Anonyymi
Suomalaisille pitäisi perustaa oma reservaattialue esimerkiksi Keski-Pohjanmaalle, jossa Suomalaiset saavat etno-uskonnollisen erityisryhmän asemaan nojaten elää rauhassa ja vaalia omaa kulttuuriaan. Saivathan Amerikankin Intiaanit korvaukseksi varastetuista maista omia reservaattialueita, joissa on muuten myös verovapaus. Verovapaus on paras kannustin uuden yrityksen perustamiselle ja se toisi piristystä alueen elinkeinolle.
- Anonyymi
Meitä aitosuomalaisia on niin paljon, että kyllä sinne reservaattiin on parempi laittaa suvakit ja mamut keskenään ja eristää alue.
- Anonyymi
Eiköhän riittäisi, jos Ahvenmaan maakunnasta otettaisiin mallia muissakin maakunnissa?
- Anonyymi
Toivottavasti on. Ruotsi on loistava esimerkki onnistuneesta integroitumisesta ja menestyneestä monikulttuurikehdosta, missä ihmiset hymyilevät toisilleen kadulla eivätkä jurmuta kuin mokomat suomijuntit. Muutama jengi tai rikollinen ei voi tätä menestystarinaa pyyhkiä.
- Anonyymi
Ruotsin vapaus ihmiselle on LUOTU HELVETI
Katelkaas ISLAM SUOMI24 sieltä löytyy mailman repimiset miksi näitten annetaan se täyves ruokinnassa ollen vielätehä yhteiskuntien helvetöinnit ja vielä mailman täytöt järetömyyksin - Anonyymi
Esimerkiksi vihreiden pj. Ohisalo on kiistänyt Suomen olevan Ruotsin tiellä ja epäsuorasti kävi ilmi, ettei Ruotsin tie ole toivottavaakaan.
- Anonyymi
Kyllä on. Sosiaalitantat lausuvat suustaan mamu mamu, ennenkuin edes ajattelevat mitään.
- Anonyymi
Ain välit poikkih eikä mihkään yhteislauluun piä ryhtyy
- Anonyymi
On.
- Anonyymi
Ruotsi muuttuu nopeiten muslimienemmistöiseksi Euroopan maista. Viimeistään 30 vuoden sisällä pätevän laskelman mukaan.
Ja Suomihan ON Ruotsin tiellä, koska ruotsinmielinen eliittimme niin haluaa! Että miettikääpä tuta asiaa vaikkapa vartti. Naurattaako sitten? - Anonyymi
Suomi mennyt jo ohi, kiitos Haaviston ja Ohisalon.
- Anonyymi
Tuhoaa nuoria
- Anonyymi
Suomen halitsevat näillä ei ole mitenkään enään kansan edustajia,
- nämä eivät kuuntele mitenkään eduskuntaa
- lupailevat valeita hämäyksin
- näillä on legioina aivan sivusta veetyjä öyhötäjiä huseeraamasa huuhaita
- kaikki muutokset tekevät yhteiskuntamme päätöksistä hämärisä olion pimenos
- tältä porukalta puutuu täys arvostus demoratiasta
- sosialistit vihteytään siirtymin on suomen tuhoamassa kansaa samala vaihtaen- Anonyymi
Niinpä.
Yhdysvalloissa puhutaankin jo postdemokratian ajasta, kuten on puhuttu postmodernista ajasta!
Viimeistään presidentinvaalien törkeä vaalihuijaus on tuonut postdemokratia- käsitteen esiin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1128029Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4027214Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804504Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294239Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032659Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332405- 1032402
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps202069Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-02060Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11947