Disinformaation levittäjät eivät muka muista minkä takia Halla-Aho valittiin uudeksi puheenjohtajaks

Anonyymi

Disinformaation levittäjät hokevat kokoajan että kun Persut oli hallituksessa niin sitä ja tätä. He eivät muka tiedä tai muista minkä takia Halla-Aho valittiin kesken kaiken uudeksi puheenjohtajaks. Hänet valittiin juuri sen takia koska Soinin katsottiin hallituskompromisseillaan pettäneen Perussuomalaisen alkuperäisen linjan. Nyt he sitten sanovat että Persut ovat muuttuneet joksikin. Persut eivät muutuneet. Soini muuttui.

19

56

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Natsi öyh Venäjä..

      • Anonyymi

        Liittyykö asiaan?


    • Anonyymi

      yhyy persu paha natsi mvlehti öyh hakkarainen vasara putin venäjä räyh ja murr

      • Anonyymi

        Kuka lukutaidoton kommentoi koiran kielellä? Ei semmosta jaksa lukea! Järki peliin


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jaa, että Halla-aho valittiin juuri sen takia koska Soinin katsottiin hallituskompromisseillaan pettäneen Perussuomalaisen alkuperäisen linjan.

      Tuohan ei pidä alkuunkaan paikkaansa. Halla-aholaiset (nuivat) valmistelivat Soinin syrjäyttämistä jo vuosikausia ennen kuin Persut lähti hallitukseen.

      • Anonyymi

        Uusi puheenjohtaja valitaan äänestämällä demokraattisesti. Eli äänestäjistä enemmistö katsoi tällä tavalla kun Soini oli ollut hallituksessa kaksi vuotta. Menikö jo perille?


      • Anonyymi

        ... josta syystä Soinille kelpas vallan mainiosti lähinnä Halla-ahon yksin kynäilemä maahanmuuttopoliittinen linja hallitusneuvotteluihin? :)

        Mees nyt ruuhkatukka sinne piffille ja Qanoniin kehittelemään salaliittoteorioitas? :/

        Kiitos


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Uusi puheenjohtaja valitaan äänestämällä demokraattisesti. Eli äänestäjistä enemmistö katsoi tällä tavalla kun Soini oli ollut hallituksessa kaksi vuotta. Menikö jo perille?

        Ei sille mene vaikka kääntäsit rautalangasta! :/

        Mut perseenmyyjä Soinin 2015 mamyrysis suhmuroinnin ansiosta persujen kannatus oli romahtanu 8,5 vaalien 17,6 joten jotain tartti tehdä! Enter ”Sandman” Halla-aho!
        Ja kyllä kannatti, jos vertaa tota 8,5 nykyisee yli 20, eli: Persut häpi, ja jopa persujen ulkopuoliset häpi. Koska puolueeseen liittyy tai puoluetta alkaa kannattaa aina vaan yhä suurempi määrä porukkaa muualtakin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Uusi puheenjohtaja valitaan äänestämällä demokraattisesti. Eli äänestäjistä enemmistö katsoi tällä tavalla kun Soini oli ollut hallituksessa kaksi vuotta. Menikö jo perille?

        Halla-aholaiset tekivät pohjatyötä Soinin syrjäyttämiseksi jo pitkään esimerkiksi värväämällä halla-ahon kannattajia Persujen jäseniksi, jotka äänestäisivät puoluekokouksessa Halla-ahon valinnan puolesta.


    • Anonyymi

      Soini muuttui. Lihoi entisestään. Hikoilee rasvaa.
      Eiku vitsi vaa. P e r per s u su persu persu persu persu persu persu
      Aloittajalla pyörii vain persut mielessä. Yrittää olla muita parempi ja väittää muille ettei persut kiinnosta pätkääkään.
      Sitten on pakko tulla tänne oksentamaan
      Persu persu persu

      • Anonyymi

        Persupakkomielteinen stalkkaaja taitaa olla se kaikista suurin fani


    • Anonyymi

      Kyllä kait me muistetaan. Kännissä ja läpällä hallaaho valittiin.

    • Anonyymi

      Kyllähän nämä *askan puhujat sen tietävät ja muistavat. Sen takiahan täällä on jumalaton älämölö asian suhteen kun tietävät että vasta nyt Persut ovat "alkuperäisessä" moodissa ja sellaisessa iskussa että siinä on uskottavuutta!

      Vielä kun päästään muutamista "alkuinnostuksen" ylilyönneistä niin tästähän voi tulla ihan mitä tahansa ja muilla on *askat housuissa!

    • Anonyymi

      Halla-aho valittiin:

      - ulisemaan "kulttuurimarxismista" ja kannattamaan "kulttuurimarxistista" sateenkaariaatetta

      - ulisemaan EU:sta ja toteamaan Suomen saavan hyötyä EU:sta

      - ulisemaan siitä, miten Soini rajoitti edustajien puheita ja itse erottamaan anon puolueesta ja mm. mäenpään määräaikaisesti eduskuntaryhmästä

      - johtamaan "suurta kansallismielistä liikettä" sivarin esimerkillään

      Eihän tuossa persujen hommassa ole mitään johdonmukaisuutta.

      Mutta kukapa sitä olisi odottanutkaan persuilta, joiden suurin poliittinen saavutus ja tavoite on huudella sekavia julkisuudessa.

      • Anonyymi

        Tuuliviirien puoluehan se on.


    • Anonyymi

      Juu ei persujen kannata lähteä persettään myymään kuten siniset tekivät vaan odottaa sitkeästi kannatuksen nousua riittäväksi se on koko kansa etu?🤔🤨🙄

    • Anonyymi

      Halla-ahon ilmoitti heti valintansa jälkeen hallituksen linjauksien sopivan.

      • Anonyymi

        Sanoi mitä sanoi, mutta eivätpä hallituksen linjaukset hänelle kauaa sopineet. lyhyen ajan


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      209
      3604
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3396
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      87
      2586
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2175
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      51
      2075
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      10
      1914
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      41
      1717
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1591
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1163
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1160
    Aihe