Tällainen tiedote lähti juuri:
https://www.eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/media/none/tiedote_01_2021.html?year=2021
EK tiedote: Korona vähensi eroamista
5
406
Vastaukset 5
- Anonyymi
Kirkontilastot.fi on aiempina vuosina aina julkaissut kasteprosentin joka vuoden "Jäsentilasto 2020 kirkkoon kuuluvuus" -sivulla, mutta nyt ei, kun korona sotki kastemarkkinat.
https://www.kirkontilastot.fi/viz?id=181 - Anonyymi
Tämä tiedote näyttää uponneen mediakenttään varsin hyvin.
https://www.ampparit.com/haku?q=kirkosta - Anonyymi
Sossu maksaa köyhtyneiden kirkollisveron.
Nyt ollaan kumminkin melko tarkasti vuoden 2015 vauhdissa, ja silloin ei DVV:n kautta eroaminen sotkenut numeroita. Jos tämä vuosi jatkuu samaan tapaan, ja DVV:n kautta eroaa 25% eroajista, koko vuoden saldoksi tulee 60 000.
- Anonyymi
Kirkosta eroaminen ei ole loppunut
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 66744
- 113712
- 37686
- 121629
- 67579
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40579Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58483Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu142449Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35448- 24447
- 41422
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i0395Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys64374Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa28369- 29364
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks57362- 32351
Jää tyhjää tila
Kun ärrä loppuu. Toivottavasti ei kyhätä siihenkin kirppari. Hävettää koko keskusta.24349- 23347
- 27346