... aina voi "tulla uskoon"! Ja taas, pöytä putsattuna, päästä missinä estraadeille... (Mieluiten itse Kristus sivuun tuupattuna.)
https://www.is.fi/viihde/art-2000007901595.html
... ja jopa itse Raamattua opettamaan! Tämä henkilö perusti jopa oman "raamattukoulunkin"!
"– Kun hengelliset asiat alkoivat kiinnostaa entistä enemmän, tuli toisenlaisia mielenkiinnonkohteita. Perustin hengelliseen hyvinvointiin keskittyvän raamattukoulun, jossa opetan edelleen, Heikkilä kertoo."
Kun hengellisyys alkoi lisää kiinnostaa, perustaa "hengelliseen hyviinvointiin perustuvan raamattukoulun"? Ihan noilla meriiteillä ei normaali kristitty perustaisi "raamattukouluja" ja ryhtyisi itse opettajaksi. Onko tääkin hei teitä menestys- / oikea hengitystekniikka-hellareita, vai jokin uusi lahko?
IS Viihdeuutisista:
"– Julkisuus ei ollut mun juttuni. En tunnistanut itseäni siitä mielikuvasta, joka minusta oli."
Moni muu kyllä tunnistaa.
Kun julkkiksella pyyhkii nolosti
4
<50
Vastaukset 4
- Anonyymi
Siis, lause kuuluu tarkasti: "hengelliseen hyvinvointiin keskittyvän..."
- Anonyymi
Hengellinen hyvinvointi on hyvä asia. Monet kärsivät hengellisestä pahoinvoinnista ja oireilevat palstoilla mollaamassa muita. Aina joku hampaissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hengellinen hyvinvointi on hyvä asia. Monet kärsivät hengellisestä pahoinvoinnista ja oireilevat palstoilla mollaamassa muita. Aina joku hampaissa.
eksytyksissä, harhaanjohtajissa, ei voi "voida hyvin . . .
- Anonyymi
"... ja jopa itse Raamattua opettamaan! Tämä henkilö perusti jopa oman "raamattukoulunkin"!
Carmen tuli uskoon jo 26 vuotta sitten. Heikommillakin eväillä opetetaan. Happamia sanoin kettu pihlajanmarjoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062195- 103886
- 64801
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21706Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha511702Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64605
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23580- 57551