Perussuomalaisena minulle tulee aina mielikuva äänivyörystä, kun persuja haukutaan. Saisinko vähän lisää haukkuja?
Haukkukaapa vähän persuja
Anonyymi
22<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Vuh vuh!
T. Sivari ja sateenkaarihousuvaippa
Mitäs iloa niistä "äänivyöryistä" on ollut? Opposiittiossa ovat nytkin ja edellisellä vaalikaudella koko puolue hajosi kahtia.
Kahtia hajonnutkin Persut > SDP! ;)
Harmittaako? :)
Eiköhän se SDP ole kuitenkin eduskunnan suurin puolue...
Ei.
Näet harhoja.
Hitsi että noi persut on ihan mälsän yök kun niitä ei koskaan voita väittelyssä! *plääh*
Joten pitää vissiin tukkia niitten turvat lainsäädännöllisin keinoin?
Tv: Hallituksen kaunottaret
Puolue hajosi mutta äänestäjät eivät loikanneet sinisten mukana.
Soini jytkyttää nyt sinisissä ja loput siniset noilottaa.
T. Soini ei ole hakeutunut johtoasemiin Sinisessä tulevaisuudessa. Kun puoluetta yleisesti nimitetään Sinisiksi, niin siinä olisi Soinilla kaappauksen paikka. Vaihtaisi vielä kutsumanimeksi puolueelle Soiniset, niin sillä se tulevaisuuskin sinistyisi. Saattaisi päästä jopa kaupunginvaltuustoon.
No Musti käy persuun kiinni!
- Vuh!, Hau!, Murr! Murr!
Nyt jytkytetään!!!
jytkynjytkynjytkynhytkynjytkynhytkynhytkynjytkynhytkyn
jytkynjytkynjytkynhytkynjytkynhytkynhytkynjytkynhytkyn
jytkynjytkynjytkynhytkynjytkynhytkynhytkynjytkynhytkyn
kertsillä kaikki mukaan!!!
jytkynjytkynjytkynhytkynjytkynhytkynhytkynjytkynhytkyn
jytkynjytkynjytkynhytkynjytkynhytkynhytkynjytkynhytkyn
jytkynjytkynjytkynhytkynjytkynhytkynhytkynjytkynhytkyn
niin, mistä oli kysymys?
T. foliohattupersu
Okei. Persut on täynnä äärioikeistolaisia rikollisia ja hörhöjä. Ei jatkoon.
Ei pidä paikkaansa, koska: VIELÄ MAHTUU! Kaikki äärioikestolaiset - joita SUPonkin mukaan on maamme pullollaan - nyt rohkeasti vaan aktivoitumaan poliittisesti ja liitytte reteesti PERSUIHIN! Maailman parhaaseen pesussuomalaiseen puolueeseen!
Hopi hopi! Vapaita paikkoja vain niin kauan kun niitä riittää.
Osa persuista käyttää mieliala lääkitystä ja ovat siis syyntakeettomia ja aika usealla on vasara. Nyt on hyvä kerrata tosiasioita Hulluja ei pidä ärsyttää. Koskaan ei tiedä milloin vassareiden kevätjuhlat menee saaressa perseelleen.
Onks toinenkin vaihtoehto olemassa ettei noitten juoppojen ja pössypäitten juhlat muka menis perseelleen? .. ja perseeseen. Koska: gay pride tms ...
Uusperussuomalainen puolue (eli nyky-PS) on aidolle perussuomalaisuudelle samaa kuin Itä-Helsingin uussuomalaiset aitosuomalaisuudelle.
Määritä: ”Aito perussuomalaisuus”?
Kenties takkia kääntävä ja persettä myyvä hillotolppaisuus? :)
Nyky-PS:n onnistuneinta propagandaa on väite siitä, etteivät itse olisi muka kääntäneet takkia.
sivari hyvä
eu hyödyllinen
pakkoruotsi hyvä
sateenkaariaate hyvä
kokoomustalous hyvä
uussuomalainen suomalainen vaikka musta
Siinä tuo uusperussuomalaisten (nyky-PS) poliittinen agenda tiivistettynä.
Kuulemma ei oo nykypersujen takki kääntynyt... Ainoastaan "totuus" on vaihdettu.
No sanotaan vaikka, että persuja pitää panna perseeseen. Sillä tavalla ne saadaan nöyrtymään ja luopumaan öyhötyksestä.
Se homma on varattu hallituksen astuntajoukoille, jotka muodostuvat Vihreän Liiton miesväestä.
Mietin, voiko PS-edustaja kasvaa ja kehittyä työssään.
Vuodesta toiseen perussuomalainen kansanedustaja ei vaivaudu tutkimaan ihmettelemäänsä asiaa, vaan käyttää koko älyllisen kapasiteettinsa mahtipontisen puheen suunnitteluun ja hallituksen syyttämiseen.
Tarttis tehdä vähän töitäkin siellä eduskunnassa, eikä vaan mainostaa itseään,
Oliskos heittää yksikin konkreettinen toimenpide, jolla persut aikovat vaalivoiton jälkeen vähentää "haittamaahanmuuttoa"???
Niin, ei ole... Kas kun nykypersujen maahanmuuttokriittisyys on pelkkää puhetta.
Nuorempana Halla-aho pohdiskeli kaasun monikäyttöisyyttä, mutta ei hän enää uskalla kertoa ajatuksiaan.
Pitää vaan odottaa ja kun demokratiasta päästään eroon, alkaa Jussin ratkaisut toimia.