Eikös se ole juuri rasismia, että kutsutaan?
Mitäs väliä hänen värillä on, ihminen siinä missä muutkin.
Miksi George floydia kutsutaan koko ajan mustaksi?
24
50
Vastaukset
- Anonyymi
Niin? Koska eikös tuhka ole harmaata?
- Anonyymi
Erittäin hyvä huomio!
Jos tyyppi olisi joku muu kuin musta, niin ketään ei kiinnostaisi mihin yhteistyökyvytön narkkari kuoli kiinniottotilanteessa. - Anonyymi
Mustat eivät pidä rasismina sitä,jos heitä kutsutaan mustaksi,he oikeastaan
ovat ylpeitä siitä,näin muista jonkun mustaihosen sanoneen. - Anonyymi
Niinpä, koskahan tämä tiedostava media itse uutisoi vain pelkästä George Floydista?
- Anonyymi
Kutsutaanhan tuota väkivaltaista narkkia myös lättynenäksi.
- Anonyymi
Lättynenä olisi vähemmän rasistinen ilmaisu kuin musta, joka viittaa ihonväriin.
Lättynenä voi olla minkä värisellä tahansa, jopa valkoisella demarilla. - Anonyymi
narkki sai mitä halusi, koko maailma voitti.
- Anonyymi
Nyt ymmärän paremmin miksi blm mellakoijat on tehnyt miljoonien tuhot ja muutama ihminen siinä sivussa kuollut heidän puuhissaan nehän on samanlaisia kuin idolinsa eli väkivaltasia huumeveikkoja.
- Anonyymi
Kokisin alentavana jos minua kutsuttaisiin mustaksi.
tv savolainen n eekeri - Anonyymi
Onneksi saa elää täällä maalla, ei oo tietoakaan huumeista.
- Anonyymi
Kyllä maallakin vedetään huumetta ja paljon alkohuume on yksi maailman vaarallisimmista huumavista aineista suomessa alkohuume tappaa enemmän ihmisiä vuodessa kun kaikki muut huumeet yhteensä.
- Anonyymi
No ne akat ja ukot vasta sitä alkohuumetta vetääkin eli hyvä markinarako sielläkin on.
- Anonyymi
Kuukeri kuoli fentalyyniin. Pumppu ei kestänyt lapsellista rimpuilua..
- Anonyymi
Rikkaiden tarkkaan harkittua vastakkain asettelua että todelliset ongelmat unohtuu?🥴🙄🤨
- Anonyymi
Näille pilvenveikkosen menettäneille sitten (suvulle) maksetaan miljoonien korvaukset noissa suurkaupungeissa.
- Anonyymi
Värillä on väliä.
- Anonyymi
Tais kaupunki kyllä ajatella antaessaan 27 miljonaa niin sitä että blm väki ei tekis tuhoja toi on nimittäin pikku summa verratuna blm hulikaanien auheuttamiin tuhoihin.
- Anonyymi
Juu aika hyvä kilohinta tollasella tummalla lihalla ameriikassa? 2,7 miljoonaa per kilo! Paljon laitetaan? (Jos nyt olettais et Floyd paino tollasen sata kiloo)
- Anonyymi
Onkos toi se pink floyd ?
- Anonyymi
Noup se oli nark floyd.
- Anonyymi
Polliiisi päätyy mustan miehen vankilamorsiameksi!!! heh heh
- Anonyymi
Kaikea te blm väki unelmoittekin noh eipä siinä muutaman hollywood leffan olet liikaa tainnut katsoa.
- Anonyymi
Se polliisi on paininu niitten mustien(kin) miesten kanssa jo vuosikymmeniä poliisiduunissaan et: Ihan varmaan sitä pelottaa? :)
- Anonyymi
Ekana nämä femut ja suvakit luo systeemin, jossa kaikki toisistaan poikkeavat ryhmät jaetaan tarkasti omiin lokeroihinsa ja sen jälkeen syytetään rasismista. Suomessa etenkin rasismi, mutta myös muu segrekaatio olivat lähes tuntemattomia asioita, mutta ei ole enää. Nyt on kaikki jaettu tarkasti omiin ryhmiin.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061