Onko jollain uutta tietoa asiasta. Näytää jotta keskusteluja on poistettu !!
Kaivopuiston tapahtuma mita tutkinnalle kuluu
47
632
Vastaukset
- Anonyymi
Kaivopuistossa potkivat hengiltä jonkun. Koska poltetaan kynttilöitä.
Ei ole juuri kulunut mitään !! - Anonyymi
No, julkaisisipa poliisi nyt sitten myös tiedoituksen Kaivarin jutusta jossa mamut hakkasivat ja potkivat kantisnuoren kuoliaaksi. Juttu on varmasti jo selvitetty kun aikaakin on jo kulunut yli puoli vuotta ja tappajien tarkat kuvatkin ovat olleet julkisina jo kauan aikaa.
Ai niin, eihän poliisilla vielä ole ollut aikaa selvittää juttua kun on ollut näitä tärkeämpiä resursseja vieviä vakavampia rikoksia: Räsäsen vihapuheita, oletettua uhkausta Ohisaloa kohtaan, äärioikeiston hakaristituhrailuja ja tarranliimailuja ja vastaavia, ja nyt sitten tämä järkyttävä väkivaltainen hyökkäys Sipilää vastaan ...onhan nämä niin hirveitä juttuja ettei siinä ehdi jotain mamujen keppostelua kovasti tutkia...- Anonyymi
Sisäministeri
- Anonyymi
Siis..Ohisalo sanoo rivien välissä että näitä ulkomaalaistaustaisia ei saa rangaista rikoksistaan vaan päinvastoin..heidän hyvinvointiaan pitää parantaa. Siis näin sanoo Suomen poliisiministeri Ohisalo. Ohisalo ei tajua että hän on Suomen sisäministeri ja hänen tehtävänään on suojella Suomen kansalaisia.
- Anonyymi
Jos Ohisalolta kysyisi, vastaus olisi "mikä ihmeen kaivopuiston murha?"
- Anonyymi
Valvontakamerassa näkyi pelkkää mustaa, taisi olla rikki.
- Anonyymi
Ihme juttu Suomalainen listittiin mutta mitään selvää ei sen jäkeen saakaan.
Vain sen verran jotta matut oli asialla !! - Anonyymi
Villaisella painellaan.
- Anonyymi
Suomen poliisin huonoudesta kertoo
- Anonyymi
Vuosien jälkeen, kun poliisi julkistaa "selvittämättömiä" henkirikoksia, on tämä tapaus siinä listassa.
- Anonyymi
Melko pian teon jälkeen poliisi julkaisi jopa ´tekijöiden´ valokuvat ja pyysi asiasta tietäviä ilmoittamaan tietonsa poliisille. Epäilemättä tällaisia on, olihan paikalla paljon ihmisiä, mutta he eivät kerro tietojaan, vaikenevat. Todennäköisesti tutkinta polkee paikallaan, koska ei varmuudella tiedetä sitä, kuka on tappaja.
Rikoslaissa on rikos nimeltä tappeluun osallistuminen RL 21:12 §.
Siinä tappajaa ei tarvitse tietääkään. Tuomituksi tulee jokainen tappeluun osallistunut, jolla oli syytä varoa seuraamuksen syntymistä. Jokaiselle voidaan tuomitaan sakkoa - kaksi vuotta vankeutta.
On myös mahdollista, että koska tappajat olivat pakolaisia, niin he ovat karistaneet Suomi nimisen maan pölyt jaloistaan. Tällöin poliisille jää vain luu käteen.
- Anonyymi
Sisäministeri otta asiaan pian kantaa.
- Anonyymi
Näin varmaan on potkijat häipyivät rajojen ulkopuolelle kun poliisi odotteli vähän
Sitäpaitsi korppi ei noki korpin silmää matusakissakaan !! - Anonyymi
Sananvapautta murretaan siis rankaisemalla raastuvan ja hovioikeuksissa sen käyttäjiä -aivan tavallisia suomalaisia- suoraan valehtelemalla, muuttamalla uutisia niin kuin alkuun väittämällä tappeluksi, jos on yksi suomalaisnuori vastaan viisi maahanmuuttajaa, kuten oli kysymys Kaivopuistossa tapahtuneesta kylmästä murhasta, ja jättämällä osa totuudesta kertomatta niin kuin 16 vuotiaan pojan murhaan syyllistyneiden nimet, jotka siis eivät todellakaan ole virtasia, lahtisia tai korhosia.
- Anonyymi
Se on positiivista syrjintää ettei tapauksesta kirjoitella!
- Anonyymi
Mamu raiskaajien nimiä ei kerrota, sen sijaan Katiska jutun tekijöiden nimet kerrottiin ja niitä oli lukuisia.
Kaivohuoneen murhan selvittämättömyys on häpeä koko poliisi organisaatiolle. - Anonyymi
Onko todellakin näin jotta tämä lynkkaus yritetään vaieta unholaan .EI ANNETA NÄIN TAPAHTUA !!
- Anonyymi
Uskomatonta jopa murha.info suvakkien asialla , sielläkään ei mitään tästä murhasta !!
- Anonyymi
Halla-aho: Väkivalta on aliarvostettu ratkaisukeino.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Halla-aho: Väkivalta on aliarvostettu ratkaisukeino.
Linderssonni: Sitä parempaa! 👍🏾
- Anonyymi
Tämä murha häiritsee minua päivittäin. Ei tätä voi lakaista maton alle.
- Anonyymi
Jep samoin minua !!
- Anonyymi
Emme unohda Kaivopuiston murhaa ja muitakaan muslimien hirmutekoja. Juuri nyt Mosambikissa muslimit katkovat päitä, silpovat ihmisiä ja sieppaavat naisia raiskattaviksi jalkavaimoiksi. Islamin pahuus on käsittämätöntä. Islam on suurin turvallisuusuhka maailmassa.
- Anonyymi
Puotilan hautausmaallakin joku mamu leikkasi kurkun suomalaiselta mieheltä.
Kovasti on oltu hiljaa siitäkin.
Kaivopuistossa potkivat hengiltä jonkun. Hiljaista on.
Turun hullu naisen joka oli lapsen kanssa jne jne.
Minä poltan kynttilöitä joka päivä näiden muistolle enkä unohda ikinä että vihreät-sdp-kok-kesk-rkp-vas ovat näiden tekojen suojelijoita.- Anonyymi
Palefacen videolla tuo kaulan katkoja
- Anonyymi
Poliisi, tehkää työnne
- Anonyymi
No, julkaisisipa poliisi nyt sitten myös tiedoituksen Kaivarin jutusta jossa mamut hakkasivat ja potkivat kantisnuoren kuoliaaksi. Juttu on varmasti jo selvitetty kun aikaakin on jo kulunut yli puoli vuotta ja tappajien tarkat kuvatkin ovat olleet julkisina jo kauan aikaa.
Ai niin, eihän poliisilla vielä ole ollut aikaa selvittää juttua kun on ollut näitä tärkeämpiä resursseja vieviä vakavampia rikoksia: Räsäsen vihapuheita, oletettua uhkausta Ohisaloa kohtaan, äärioikeiston hakaristituhrailuja ja tarranliimailuja ja vastaavia, ja nyt sitten tämä järkyttävä väkivaltainen hyökkäys Sipilää vastaan ...onhan nämä niin hirveitä juttuja ettei siinä ehdi jotain mamujen keppostelua kovasti tutkia... - Anonyymi
Noh semmottisia kuuluu, että vainaa on edelleen vainaa ja tutkimuksia jatketaan.
- Anonyymi
Niin eikä syy pidä laittaa tekijöiden niskaan?
- Anonyymi
Se on laitettu Ohisalon kassakaappiin piiloon.
- Anonyymi
Nythän on uutisissa uusi matutappo , onneksi uhrina ei ollut Suomalainen vaietaanko samoin ???
- Anonyymi
Ei ne kerkee suomalaisten ja Suomessa tapahtuvien rikoksia tutkia. Pääasia että amerikan mustan huumehörhön kuolema ja oikeuudenkäynti tulee kaikille tiedoksi 100%
- Anonyymi
Kun se menee toisinpäin kuin Jenkeissä, niin eipä juuri tutkita. Vaan jos joukko valkoisia huligaaneja potkisi mustan kaverin hengiltä, niin kyllä olisi piru irti ja kaikki kivet käännettäisiin syyllisten kiinnisaamiseksi.
Eli kyllä se on väri, joka ratkaisee, miten toimitaan. - Anonyymi
Tytit on nyt kielletty aihe kuten tämäkin Kaivopuiston tapaus oli kesällä , joten palaamme aiheesen myöhemmin !!
- Anonyymi
Ohisalo. Tapaus selvitetty ja closed
- Anonyymi
Juuri tällaisissa asiossa näkee mikä on Suomalaisen tiedottamisen tila . Vihervasemmiston kannalta epäedullista tiedottamista ei sallita !!
- Anonyymi
Unelmahöttö uutiset kelpaa julkaistavaksi.
- Anonyymi
Tuomio tulo kaivohuone asiasta
poistoon lahtee aloitukset? - Anonyymi
Suomen oikeuslaitos on täysin mätä,moottoripyöräjengi lopetetaan,vaikka ei ole läheskään vaarallisin jengi Suomessa,ne löytyvät Vantaalta ja itä-helsingistä.
- Anonyymi
Eihän voi tuomita lun on monta tekijää et kuka potki🙈🙉!!!. Jotain outoa tässä jutussa ollaan hissukseen ei ole juurikaan tiedotettu!!!. Koskelan tapauksesta kyllä tiedotettiin!!!.
Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä911929Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2781761Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3051560Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1801442Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em881038- 511007
- 56977
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56968- 67944
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40941