Kaivopuiston tapahtuma mita tutkinnalle kuluu

Onko jollain uutta tietoa asiasta. Näytää jotta keskusteluja on poistettu !!
40714
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 40

Vanhimmat

Kaivopuistossa potkivat hengiltä jonkun. Koska poltetaan kynttilöitä.
Ei ole juuri kulunut mitään !!

1Äänestä

No, julkaisisipa poliisi nyt sitten myös tiedoituksen Kaivarin jutusta jossa mamut hakkasivat ja potkivat kantisnuoren kuoliaaksi. Juttu on varmasti jo selvitetty kun aikaakin on jo kulunut yli puoli vuotta ja tappajien tarkat kuvatkin ovat olleet julkisina jo kauan aikaa.
Ai niin, eihän poliisilla vielä ole ollut aikaa selvittää juttua kun on ollut näitä tärkeämpiä resursseja vieviä vakavampia rikoksia: Räsäsen vihapuheita, oletettua uhkausta Ohisaloa kohtaan, äärioikeiston hakaristituhrailuja ja tarranliimailuja ja vastaavia, ja nyt sitten tämä järkyttävä väkivaltainen hyökkäys Sipilää vastaan ...onhan nämä niin hirveitä juttuja ettei siinä ehdi jotain mamujen keppostelua kovasti tutkia...

Äänestä
  • Sisäministeri

    Äänestä

Siis..Ohisalo sanoo rivien välissä että näitä ulkomaalaistaustaisia ei saa rangaista rikoksistaan vaan päinvastoin..heidän hyvinvointiaan pitää parantaa. Siis näin sanoo Suomen poliisiministeri Ohisalo. Ohisalo ei tajua että hän on Suomen sisäministeri ja hänen tehtävänään on suojella Suomen kansalaisia.

Äänestä

Jos Ohisalolta kysyisi, vastaus olisi "mikä ihmeen kaivopuiston murha?"

Äänestä

Valvontakamerassa näkyi pelkkää mustaa, taisi olla rikki.

Äänestä

Ihme juttu Suomalainen listittiin mutta mitään selvää ei sen jäkeen saakaan.
Vain sen verran jotta matut oli asialla !!

Äänestä

Villaisella painellaan.

Äänestä

Suomen poliisin huonoudesta kertoo

Äänestä

Vuosien jälkeen, kun poliisi julkistaa "selvittämättömiä" henkirikoksia, on tämä tapaus siinä listassa.

Äänestä
  • Melko pian teon jälkeen poliisi julkaisi jopa ´tekijöiden´ valokuvat ja pyysi asiasta tietäviä ilmoittamaan tietonsa poliisille. Epäilemättä tällaisia on, olihan paikalla paljon ihmisiä, mutta he eivät kerro tietojaan, vaikenevat. Todennäköisesti tutkinta polkee paikallaan, koska ei varmuudella tiedetä sitä, kuka on tappaja.

    Rikoslaissa on rikos nimeltä tappeluun osallistuminen RL 21:12 §.
    Siinä tappajaa ei tarvitse tietääkään. Tuomituksi tulee jokainen tappeluun osallistunut, jolla oli syytä varoa seuraamuksen syntymistä. Jokaiselle voidaan tuomitaan sakkoa - kaksi vuotta vankeutta.
    On myös mahdollista, että koska tappajat olivat pakolaisia, niin he ovat karistaneet Suomi nimisen maan pölyt jaloistaan. Tällöin poliisille jää vain luu käteen.

    Äänestä

Sisäministeri otta asiaan pian kantaa.

Äänestä

Näin varmaan on potkijat häipyivät rajojen ulkopuolelle kun poliisi odotteli vähän
Sitäpaitsi korppi ei noki korpin silmää matusakissakaan !!

Äänestä

Sananvapautta murretaan siis rankaisemalla raastuvan ja hovioikeuksissa sen käyttäjiä -aivan tavallisia suomalaisia- suoraan valehtelemalla, muuttamalla uutisia niin kuin alkuun väittämällä tappeluksi, jos on yksi suomalaisnuori vastaan viisi maahanmuuttajaa, kuten oli kysymys Kaivopuistossa tapahtuneesta kylmästä murhasta, ja jättämällä osa totuudesta kertomatta niin kuin 16 vuotiaan pojan murhaan syyllistyneiden nimet, jotka siis eivät todellakaan ole virtasia, lahtisia tai korhosia.

1Äänestä

Se on positiivista syrjintää ettei tapauksesta kirjoitella!

Äänestä

Mamu raiskaajien nimiä ei kerrota, sen sijaan Katiska jutun tekijöiden nimet kerrottiin ja niitä oli lukuisia.

Kaivohuoneen murhan selvittämättömyys on häpeä koko poliisi organisaatiolle.

Äänestä

Onko todellakin näin jotta tämä lynkkaus yritetään vaieta unholaan .EI ANNETA NÄIN TAPAHTUA !!

Äänestä

Uskomatonta jopa murha.info suvakkien asialla , sielläkään ei mitään tästä murhasta !!

Äänestä
  • Halla-aho: Väkivalta on aliarvostettu ratkaisukeino.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Halla-aho: Väkivalta on aliarvostettu ratkaisukeino.

    Linderssonni: Sitä parempaa! 👍🏾

    Äänestä

Tämä murha häiritsee minua päivittäin. Ei tätä voi lakaista maton alle.

1Äänestä
  • Jep samoin minua !!

    1Äänestä

Emme unohda Kaivopuiston murhaa ja muitakaan muslimien hirmutekoja. Juuri nyt Mosambikissa muslimit katkovat päitä, silpovat ihmisiä ja sieppaavat naisia raiskattaviksi jalkavaimoiksi. Islamin pahuus on käsittämätöntä. Islam on suurin turvallisuusuhka maailmassa.

Äänestä

Puotilan hautausmaallakin joku mamu leikkasi kurkun suomalaiselta mieheltä.
Kovasti on oltu hiljaa siitäkin.
Kaivopuistossa potkivat hengiltä jonkun. Hiljaista on.
Turun hullu naisen joka oli lapsen kanssa jne jne.
Minä poltan kynttilöitä joka päivä näiden muistolle enkä unohda ikinä että vihreät-sdp-kok-kesk-rkp-vas ovat näiden tekojen suojelijoita.

Äänestä
  • Palefacen videolla tuo kaulan katkoja

    Äänestä

Poliisi, tehkää työnne

Äänestä

No, julkaisisipa poliisi nyt sitten myös tiedoituksen Kaivarin jutusta jossa mamut hakkasivat ja potkivat kantisnuoren kuoliaaksi. Juttu on varmasti jo selvitetty kun aikaakin on jo kulunut yli puoli vuotta ja tappajien tarkat kuvatkin ovat olleet julkisina jo kauan aikaa.
Ai niin, eihän poliisilla vielä ole ollut aikaa selvittää juttua kun on ollut näitä tärkeämpiä resursseja vieviä vakavampia rikoksia: Räsäsen vihapuheita, oletettua uhkausta Ohisaloa kohtaan, äärioikeiston hakaristituhrailuja ja tarranliimailuja ja vastaavia, ja nyt sitten tämä järkyttävä väkivaltainen hyökkäys Sipilää vastaan ...onhan nämä niin hirveitä juttuja ettei siinä ehdi jotain mamujen keppostelua kovasti tutkia...

Äänestä

Noh semmottisia kuuluu, että vainaa on edelleen vainaa ja tutkimuksia jatketaan.

Äänestä
  • Niin eikä syy pidä laittaa tekijöiden niskaan?

    Äänestä

Se on laitettu Ohisalon kassakaappiin piiloon.

Äänestä

Nythän on uutisissa uusi matutappo , onneksi uhrina ei ollut Suomalainen vaietaanko samoin ???

Äänestä

Ei+ne+kerkee+suomalaisten+ja+Suomessa+tapahtuvien+rikoksia+tutkia.+Pääasia+että+amerikan+mustan+huumehörhön+kuolema+ja+oikeuudenkäynti+tulee+kaikille+tiedoksi+100%

Äänestä

Kun se menee toisinpäin kuin Jenkeissä, niin eipä juuri tutkita. Vaan jos joukko valkoisia huligaaneja potkisi mustan kaverin hengiltä, niin kyllä olisi piru irti ja kaikki kivet käännettäisiin syyllisten kiinnisaamiseksi.

Eli kyllä se on väri, joka ratkaisee, miten toimitaan.

Äänestä

Tytit on nyt kielletty aihe kuten tämäkin Kaivopuiston tapaus oli kesällä , joten palaamme aiheesen myöhemmin !!

Äänestä

Ohisalo. Tapaus selvitetty ja closed

Äänestä

Juuri tällaisissa asiossa näkee mikä on Suomalaisen tiedottamisen tila . Vihervasemmiston kannalta epäedullista tiedottamista ei sallita !!

Äänestä
  • Unelmahöttö uutiset kelpaa julkaistavaksi.

    Äänestä

Tuomio tulo kaivohuone asiasta

poistoon lahtee aloitukset?

Äänestä

Suomen oikeuslaitos on täysin mätä,moottoripyöräjengi lopetetaan,vaikka ei ole läheskään vaarallisin jengi Suomessa,ne löytyvät Vantaalta ja itä-helsingistä.

Äänestä

Eihän voi tuomita lun on monta tekijää et kuka potki🙈🙉!!!. Jotain outoa tässä jutussa ollaan hissukseen ei ole juurikaan tiedotettu!!!. Koskelan tapauksesta kyllä tiedotettiin!!!.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko jollain uutta tietoa asiasta. Näytää jotta keskusteluja on poistettu !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu