Lintilä on suurten mittojen mies, oikea johtaja.
Vastaukset 35
- Anonyymi
Potilaalta taas epärehtiä.
- Anonyymi
Nyt olen aikalailla samaa mieltä.
Kun olen Ossi lukenut joitain kirjoituksiasi netistä, niin ne tuntuvat siellä ihan järkeviltä. Ja tapaat myös perustella asioita pidemmin kuin tällä palstalla. Ehkä sellaista tapaa kannattaisi käyttää tälläkin palstalla? Ainakin, jos oikeasti pidät Keskustaa järkevänä puolueena ja haluat antaa siitä järkevän kuvan. - Anonyymi
Totta, Lintilä saa ruuhkan aikaiseksi ihan yksinään. Lintilä johtaa lumiukkojen joukkoja ulkona hallituksesta. Hävettäisi olla lähellä keskustaa, mutta punakeskusta on juuri oikeassa hallituksessa Marinin hellässä johtajan otteessa ja tarkan valvonnan alaisena.
Ei Marin johtaja ole eikä sellaiseksi koskaan tulekaan. Viitekehys on siihen merkittävän puutteellinen.
Ihmetellä täytyy jos Lintilä pösilö voi jatkaa vielä ministerinä
- Anonyymi
Lintilälle voisi ostaa hamekangasta. Hänestä ei ole johtajaksi. Mies valittaa, että hän ei ole päässyt vaikuttamaan hallituksen exit-suunnitelmaan. Ehkä ei, kun suunnitelma on maannut avustajan sähköpostissa. Se ei ole johtajuutta, että ei osaa edes omaa avustajaansa johtaa. Sitten mies ruikuttaa televisiossa potaskaa!! Huh, huh!!
- Anonyymi
Nyt kyllä luottamus Lintilään alkaa olla mennyttä.
Miten tuollainen mies voikin olla ministerinä - siirtynytkö jo kokonaan Sipilän tapoihin - ei enää näytä hyvältä ministerin pestin hoitamiselta.
Keskusta olisi kanttuvei, jos puolueessa ei olisi Vanhasta ja Saarikkoa. - Anonyymi
VALEHTELU on se viimeinen niitti ministerin työssä.
Jos Lintilä ei pysty Marinin hallituksen mukaiseen yhteistyöhön, niin silloinhan Lintilän tilalle on pantava henkilö, joka siihen pystyy.- Anonyymi
Annika Saarikon pitää kysyä sitä Lintilältä ja tehdä päätökset ennen kuin Lintilän epäluotettava hommailu saa lumipallon liikkeelle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Annika Saarikon pitää kysyä sitä Lintilältä ja tehdä päätökset ennen kuin Lintilän epäluotettava hommailu saa lumipallon liikkeelle.
Syytämme maalaisliittolaista napaa tapahtuneesta tai vaihtoehtoisesti talonmiestä
Juuri heitin leikkimielistä kisaa koskevalla avauksella yhteen viestiin vastineen, siis tämän:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16887844/leikkimielinen-kisa-palstalaisille!#comment-107516401
Vastaanpa nyt poikkeuksellisesti sinullekin: Joo, kyllä Lintilässä on johtaja-ainesta, hänhän onkin meitä vanhoja faittereita.- Anonyymi
Ehkä oli ”ainesta”. Se vaan ei päässyt realisoitumaan. Se näkyy nykyisissä hommissa.
Samaa mieltä minäkin. Lintilä on hyvä fyyreri ja faitteri samassa suuressa paketissa.
- Anonyymi
Johtajia on todellakin monenlaisia, mutta Lintilää en haluaisi pomokseni.
On sen verran omituista hallituspolitiikkaa yrittävä miekkonen, että luulisi hänen tekevän töitä oppositiossa.
Lintilän pitäisi osata päättää, että pystyykö hoitamaan ministerin pestiä vai haluaako siirtyä oppositiolaisiin.Kyllä Lintilä on myös eritäin kykenevä esimiestyöhönkin ja aito faitteri kuten minäkin.
Hyvän johtajan tunnistaa usein jo ensimmäisestä lauseesta.
- Anonyymi
Ensimmäisessä lauseessa sillä aina on Jorma.
Anonyymi kirjoitti:
Ensimmäisessä lauseessa sillä aina on Jorma.
Minä en kaihda totuuden esille ottamista.
- Anonyymi
Oikea mies on.
- Anonyymi
Lintilä alkaa muistuttaa liikaa Sipilää, joka sai keskustapuolueen hajalle ja arvottomaksi puoluekuvatukseksi.
Saarikon pitäisi vanhojen setämiesten tilalle uusia ja järkeviä nuoria ihmisiä keskustalaiseen politiikkaan, joka ottaa politiikassa huomioon koko yhteiskunnan eikä ainoastaan varaikkaimpia kansalaisia ja heidän etujaan.
Nuoret ovat Suomen tulevaisuus, sillä nykyiset nuorethan siellä tulevaisuudessa elävätkin ja elättävät perheitään.- Anonyymi
Lintilällä on ainoastaan omat bisnekset mielessä. Sitä ottaa päähän kun ei voi jakaa rahaa suoraan itselleen.
Lintilä näyttää pystyvältä johtajalta.
- Anonyymi
Lintilän mielestä kaikki on äärrrettömän tärrrkeää. Opetellut peilin edessä miehekästä rrreserrrviläispuhetta mutta naama ei ole tullut perästä miehekkääseen menoon
- Anonyymi
KäskeväSOTILAS kirjoitti:
Lintilä on uskottava, kuten olin minäkin johtaessani.
Kunhan et vain olisi muiden mielestä oman elämäsi mikkihiiri.
- Anonyymi
Luojan kiitos, etteivät Lintilä, Penttinen, Lappi ja heidän kaltaisensa vastuuttomat pysty tekemään tappavan virustaudin kriisissä keskenään päätöksiä, sillä Suomen tilanne olisi todellakin sekasorrossa ja kuolinluvut naapurimaiden synkyydessä.
- Anonyymi
JämptiSOTILAS kirjoitti:
Lintilä on johtaja, Marin ei.
Marin johtaa, Lintilä touhottaa.
- Anonyymi
Lintilä ei pysty johtamaan edes avustajaansa. Exit-strategia-asiakirjat makasivat avustajan sähköpostissa, mutta Lintilä vain touhotti julkisuudessa ”en tiedä mitään”. Eikä tämä ollut ensimmäinen kerta. Miten näin tietämätön voi jatkaa ministerinä.
Anonyymi kirjoitti:
Lintilä ei pysty johtamaan edes avustajaansa. Exit-strategia-asiakirjat makasivat avustajan sähköpostissa, mutta Lintilä vain touhotti julkisuudessa ”en tiedä mitään”. Eikä tämä ollut ensimmäinen kerta. Miten näin tietämätön voi jatkaa ministerinä.
Ihan oikea johtaja Lintilä on, ,Marin ei!
- Anonyymi
Oikeiston sopeutus tarkoittaa aina leikkauksia heikompiosaisille, muistetaanpas tuo vaaleissa, eli sopeutetaan oikeiston ääniä.
eli ei yhtään ääntä valehtelijoille.lintilän ja sipilän rosvokoplalle - Anonyymi
Lintilä-liero valehteli mm. sähkönsiirtohintojen alennuksesta, vaikka oli juuri nostanut maksut kaksinkertaisiksi. paska mi paska kieroilija. joutaa tunkiolle sipilän seuraksi.
Kintilän jalkaterän asennosta jo näkyy johtajuus selvästi.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 65968
- 69722
- 133646
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk37635Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️35629- 69616
SAHIMÄKI LOPETA
Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve43581- 43560
Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m112525Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19500Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k172484Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18461Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto62396- 52383
- 17372
- 42368
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)29364Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline96353YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene22348Kuhmolaiset valittaa kaikesta
Ootte te kyllä yksiä sanonko mitä... Kaikesta uudesta ja kaupunkia kehittävästå löytyy aina muutama vinkuja kun ei mene9348