Turkin Erdogan häpäisi
Ursula von der Leyenin panemalla naisen sohvaan lepäämään.
Ursula on tullut kuuluisaksi kritisoimalla Venäjää ja Turkkia diktatuureiksi.
Nyt Ursula laitettiin syömään kakkaa ja ketsuppia Turkin puolesta.
EU ja Turkki näyttelevät jo kyllästymiseen asti teatteria joka on leikkimistä pieni karkki sulle ja iso karkki mulle.Jokainen tietää tämän.EU tarvitsee Turkkia pakolaisaallon hillitsemiseksi ja Erdogan ostaa Venäjän Putinilta ilmatorjuntajärjestelmiä.EU-USA-Turkki-Venäjä on haastava ja mielenkiintoinen peli jota myös Suomi seuraa ja tietysti Kiinan Imperiumi vaikuttaa taka-alalla koko ajan.
https://www.bbc.com/news/av/world-europe-56668347
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Oli aika hassua, naiset sivumpaan sohvaan, kun miehet puhuu politiikkaa.
Siinä nähtiin pähkinänkuoressa karvakäsien ideologia- Anonyymi
Tyypillistä käytöstä Nato johtajilta.
- Anonyymi
Oli ihan normaalia, että Ursula von der Leyen pantiin aulaan sohvalle odottamaan huivi päässä, kun Erdogan keskusteli suljettujen ovien takana Ursulan autokuskin kanssa Euroopan päivänpolttavista asioista ja lapsiseksi suojaikärajan laskemisesta Nato-Hollannissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolleille ei pitäisi nauraa mutta nyt naurattaa
Norjan johtava koronakieltäjä sairastui koronaan ja kuoli https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fbbd4cec-3688-4113-9424-bbd5d9c5a3c83778532- 2427660
Kohujulkkis Sofia Belorf avautuu suhteestaan huumetuomittu Niko Ranta-ahoon: "Rakkaus on sokea"
Sofia Belórf on avautunut Katiska-vyyhdin tuomiosta ja rakkaudestaan Niko Ranta-ahoon. Rakkaus on sokea, Sofia tuskailee. https://www.suomi24.fi/viih463948