Uskaltaako tuota AstraZeneca koronarokotetta ottaa?
AstraZeneca
10
140
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä kannattaa ottaa, se on tehokas lääke
- Anonyymi
Otin jo noin viikko sitten....
- Anonyymi
"Kyllä kannattaa ottaa, se on tehokas lääke"
Tuo on muunneltua totuutta. Ei ole tehokas muihin verrattuna.
Silti kannattanee ottaa, nythän Astra vaihtaa nimeään, se on heikkouden ja epäonnistumisen tunnustus.
https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/b88a3bab-5c49-43ad-ba67-fd623deaaaf1
- Anonyymi
Britanniassa (UK) on annettu yli 20 miljoonaa annosta AstraZenecaa ja 30 ihmistä on raportoitu saaneen rokotteesta aivolaskimo - veritukoksen. Veritukokseen on kuollut UK:ssa7 ihmistä. Laskennallisesti 1 ihminen 660 000:sta on siis saanut rokotteesta veritukoksen. On siis hyvin harvinainen mutta mahdollinen komplikaatio. Voisi kuvitella että melkein mihin tahansa rokotteeseen liittyy samantapainen riski. Eipä taida olla olemassa rokotetta johon joku yksittäinen ihminen ei tulisi kuolemaan. Punkkirokotteeseen ja polirokotteeseen liittyy niihinkin häviävän pieni riskinsä.
- Anonyymi
Joo, mutta sen rokotteen teho ja muut ominaisuudet taitavat vaihdella.
Suuret tuotantovaikeudet puhuvat yleensä sen takia, että tuotteiden laatu vaihtelee.
Laatutuotetta annetaan kalliiseen paikkoihin ja sitä heikompi laatuista syrjäseuduille, kuten mielle.
Olin aikoinaan töissä HYVON tehtailla Hangossa, sielläkin laatusukkahousut lähetettiin Stockmannille, heikommat yksityiskauppoihin ja loput torimyyjille.
- Anonyymi
Kysenalaistan. Presitenttimekin otti eri rokoteen.Ovelasti sama päivä hänet rokotetiin,Kun A..Z- meni kieltoon Suommessa hetkeksi rokoteena.Pressa sai näin toisen merkin.Sattumako?
- Anonyymi
Pitää punnita rokotteen mahdolliset haittavaikutukset mahdolliseen taudin komplikaatioihin ja kuolemaan. Kumpi on todennäköisempää, rokotteen haitta vai tautiin kuoleminen?
- Anonyymi
"Pitää punnita rokotteen mahdolliset"
harva meistä sitä osaa, vaikka ollaan kirjoitus ja lukutaitoisia. Englannin kielikin sujuu jo lähes kaikilta hienosti.
- Anonyymi
Jos saa ilmaiset kaffit samal ku ottaa ni sit ehk vois ottaa
- Anonyymi
Joko olette ottaneet tehoste rokotuksen koronaa vastaan? https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007956803.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433563- 362204
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?321855- 171599
- 231548
- 151545
- 241407
- 141267
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781245Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko881212