opetushallinnon mukaan härmän lukioon oli halukkaitra vain 12 oppilasta.
Kannattako tälläista koulua mylläpitää. Väikangas voi tietysti kustantaa yksityislukion. Kauhavan kaupunginhan ei tarvitse rakentaa lukion tiloja onnekaan. Vippi säästyy kaupungin varat.
Härmän lukio
18
2097
Vastaukset
- Anonyymi
Juurikin näin Alahärmän lukion ovet saa naulata pysyvästi kiinni,K-Rauta varmaan sponsoroi naulat ja vasaran säätiön piikkiin.
- Anonyymi
Onko totta?
- Anonyymi
Oppilashaku vai ovien naulaaminen kiinni?
- Anonyymi
Sssiinä se alahärmän "vetovoima"taas nähtiin.
- Anonyymi
Alahärmän yritykset kuulemma aloittavat yhteistyön Nykarlebyn kanssa. Sieltä saa kuulemma kesäsesonkiin uutteraa työvoimaa.
- Anonyymi
Voi olla vaikeaa houkutella Härmän lukioon kun Anna Maija Puhtimäki kumminkin valittaa.
Sopii myös kysyä moniko härmästä haki kauhavalle?- Anonyymi
Hakijoiden määrähän johtuu tällä hetkellä huonosta sisäilmasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hakijoiden määrähän johtuu tällä hetkellä huonosta sisäilmasta.
Olisko yksi syy ka. 6.83
- Anonyymi
Koulu seis!
- Anonyymi
Varmaan on syytä suunnitella se koulu oppilasmäärälle sopivaksi,ei muistomerkiksi tai joittenkin egon nostattamis patsaaksi.
Jos ei lukiota ole muutaman vuoden kuluttua niin miksi suunnitella tai jopa rakentaa niille tilat,sehän on silkkaa hulluutta ja kuntalaisten rahojen polttamista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmaan on syytä suunnitella se koulu oppilasmäärälle sopivaksi,ei muistomerkiksi tai joittenkin egon nostattamis patsaaksi.
Jos ei lukiota ole muutaman vuoden kuluttua niin miksi suunnitella tai jopa rakentaa niille tilat,sehän on silkkaa hulluutta ja kuntalaisten rahojen polttamista.Mikä Kauhavan koulukeskus on jo ei muistomerkki? Olisi voinut tehdä tavallisen koulun jossa tarpeeksi luokkia mutta piti saada aulaa ja opintoria kaikkea hienoa ja aina vaan varustelua loppua ei näy. Ahdas kun mikä luokkia tulee kaupungintalollet nyt sitte.Siinä kehutun valtapuolueen hyvää suunnittelua, oppilaiden parhaaksi. Monta opettajaa suunnittelemassa ollut.
Pieniä pidetty Nahkalassa vaikka oireita monenlaisia kunnossa on rakennus tietenkin, näin virallinen totuus Kauhavallla ja tätä keskusta tukee kehdosta hautaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä Kauhavan koulukeskus on jo ei muistomerkki? Olisi voinut tehdä tavallisen koulun jossa tarpeeksi luokkia mutta piti saada aulaa ja opintoria kaikkea hienoa ja aina vaan varustelua loppua ei näy. Ahdas kun mikä luokkia tulee kaupungintalollet nyt sitte.Siinä kehutun valtapuolueen hyvää suunnittelua, oppilaiden parhaaksi. Monta opettajaa suunnittelemassa ollut.
Pieniä pidetty Nahkalassa vaikka oireita monenlaisia kunnossa on rakennus tietenkin, näin virallinen totuus Kauhavallla ja tätä keskusta tukee kehdosta hautaan.Alahärmän edustajat halusivat sitä pienentää, kunhe pelkäsivät,ettähärmäläiset kuljetetaan sivistyksen pariin. Siitä piti tulla 860 op. mutta rakennettiin vain 750 op ja täynnähän se nyt on kiitos härmäläisten
- Anonyymi
Härmän lukio on lakkautettava heti- On kohtuutonta, että yhteiskunta joutuu maksamaan suuria summia muutaman oppilaan opettamisesta.
- Anonyymi
Yhteiskunta vaan taitaa maksaa nyt Kauhavalle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yhteiskunta vaan taitaa maksaa nyt Kauhavalle.
Lukio kiinni Lymion käskyllä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lukio kiinni Lymion käskyllä!
Lymio voi painua vittuun.
Jokainen tietää että härmän lukiossa on mahdollisuus ja tulevaisuus kurssien myötä. Ne vaan menetetään jos härmän lukio loppuu, ennenkuin kunnolliset tilat saadaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lymio voi painua vittuun.
Jokainen tietää että härmän lukiossa on mahdollisuus ja tulevaisuus kurssien myötä. Ne vaan menetetään jos härmän lukio loppuu, ennenkuin kunnolliset tilat saadaan.Kehittäviä kursseja,joo opetellaan käyttämään tulostinta ja siivoamaan hevosen paskoja.
Taitaa Puronvarsi ja Korkiakangas olla hevosmiähiä.
- Anonyymi
Tänään on tärkeä päivä Kauhavan talouden kannalta.
Päättääkö hallitus illalla tulevaisuuden vai turhan lukion puolesta Härmään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006494
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303883törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283280Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3781783- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471033Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11910- 42879