Harkimo: EU elvytyspaketti katastrofi

Katsokaapa Harkimon video EU elvytyspaketista.
Hyvin hän on tiivistänyt muutamaan minuuttiin mistä on kyse.

https://m.youtube.com/watch?v=kSs9zprL1YU

Tässä ei ole pätkääkään kyse puoluepolitiikasta. Kyse on suomalaisten rahoista. Se pitäisi olla meille kaikille suomalaisille yhteinen asia.

Katsokaa ajatuksella. Ja jos aihe kiinnostaa kuten pitäisi, niin Tuomas Malisen videoita kannattaa katsoa missä asiaa on avattu paljon vielä syvällisemmin.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Suomi on kusettajien luvattu maa, kaikki pyörii tukirahoilla.

Äänestä

Pelastettiin Saksan ja Ranskan pankit...

Äänestä

Vaikea uskoa, että 27 Euroopan valtion parlamentit tekisivät yksimielisesti niin huonon sopimuksen, kuin mitä Harkimo väittää.

Mutta voihan toki olla niin, että nuo parlamentit voisi lakkauttaa ja korvata Harkimolla. On se Harkimo niin viisas mies.

Äänestä
  • Katsoitko videon? Missä kohdassa Harkimo on videolla väärässä? Niinpä niin. Ei yhtään konkreettista asiaa vaan punavihreää länkytystä.

    Punavihreät sekoilijat on surkeaa sakkia. Sekaantuvat talousasioihin mistä punavihreillä ei ole vähäisintäkään ymmärrystä.

    Sen ymmärrän, että punavihreiden kirkkain eliitti haluaa maksajiksi. Silmät kiiluen. Sieltä toivotaan Marinille, Tuppuraiselle ja muutamalle muulle EU-virkaa. Vaikkapa Urpilaisen tilalle kylvämään EU-rahoja Afrikkaan.

    Mutta Punavihreiden äänestäjät tuosta tukipaketista eivät hyödy pätkääkään. He ovat suurimpia häviäjiä.
    Punavihreä porukka on tukien varassa eniten elävää porukkaa ja juuri se porukka häviää eniten, kun Suomen talous saadaan kunnolla kuralle. Mutta ymmärrys ei riitä, että ihan joka suuntaan ei rahoja kannata heitellä. Ei etenkään Suomen ulkopuolelle.

    Äänestä

  • Lapsellista+kuvitella,+että+muut+maat+ajattelisivat+mikä+on+Suomen+etu.+Tottakai+nettosaajat+tuota+haluavat+ja+Ranska,+Saksa+jne.+Jotka+tällä+pelastavat+omien+pankkiensa+luottotappioita.Asiaan+kannattaa+ihan+oikeasti+perehtyä,+eikä+juosta+laput+silmillä+kannattamassa+rahojen+polttamista.90%+kriteereistä+on+laskettu+ennen+koronakriisiä+ja+maksuja+maksetaan+koronakriisin+jälkeen.+Siitä+voi+jo+helposti+päätellä,+että+tällä+ei+ylipäätään+juuri+ole+tekemistä+koronan+kanssa.

    Äänestä

  • Onko kokemuksia, että määrä aiheuttaisi viisautta ?

    Mitäs antipersu siihen ?

    Äänestä

Harkimo ei ymmärrä taloudesta yhtään mitään, coronasta ei sitäkään vähää.

Pitäähän sitä länkyttää köyhän miehen youtube-kanavalla kun ei muualla julkaista tuollaista sönkötystä.

Äänestä
  • Siinä tulikin luottavaa viisautta, anonyymiltä ilman faktaan faktaa.

    Mitäs antipersu siihen ?

    Äänestä

  • Voisitko arvon asiantuntija (Röhönaurua huutamalla...) palastella videon asiat ja ihan osoittaa yksitellen asiat missä Harkimo on videolla väärässä? Vai pitäisikö ensin edes katsoa kyseinen video? Ei taida paukut riittää.

    Eikö corona ole se mitä saa kaupan juomahyllyltä? Älä ota enää yhtään enempää.

    Kommareilla on kumma tyyli. Kysymyksiin ei vastata koskaan. Se näkyy Marinin, Kiurun ja monen muun poliitikon kohdalla. Suu käy, mutta kukaan ei ymmärrä mihin kysymykseen tuli vastaus.

    Äänestä

  • Tuon koosteensa Harkimo oli tehnyt juuri sinun tasollasi oleville, siis aika loppuun asti yksinkertaistettuna. Voisitko ystävällisesti kertoa mitä et siitä ymmärtänyt, niin Harkimo voisi yrittää sitä sinulle ja hengenheimolaisillesi vielä yksnkertaistaa. Toki siitä alkaa jo asia kärsimään, mutta se ei taida olla oleellista sinulle ja hengenheimolaisillesi. Tunnetustihan mikään ei mene Teillä perille, ja vänkääminen vastaan jatkuu faktoista huolimatta vuosia.

    Äänestä

  • AdDicte kirjoitti:

    Tuon koosteensa Harkimo oli tehnyt juuri sinun tasollasi oleville, siis aika loppuun asti yksinkertaistettuna. Voisitko ystävällisesti kertoa mitä et siitä ymmärtänyt, niin Harkimo voisi yrittää sitä sinulle ja hengenheimolaisillesi vielä yksnkertaistaa. Toki siitä alkaa jo asia kärsimään, mutta se ei taida olla oleellista sinulle ja hengenheimolaisillesi. Tunnetustihan mikään ei mene Teillä perille, ja vänkääminen vastaan jatkuu faktoista huolimatta vuosia.

    Demulin aivo on pieni eikä ymmärrä kuin kolmen sanan lauseita. Pää menee jumiin ja ulvonta alkaa.

    Äänestä

Demarit ei kuuntele mitää businessmiestä joka ymmärtää businesstä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Katsokaapa Harkimon video EU elvytyspaketista.
Hyvin hän on tiivistänyt muutamaan minuuttiin mistä on kyse.

https://m.youtube.com/watch?v=kSs9zprL1YU

Tässä ei ole pätkääkään kyse puoluepolitiikasta. Kyse on suomalaisten rahoista. Se pitäisi olla meille kaikille suomalaisille yhteinen asia.

Katsokaa ajatuksella. Ja jos aihe kiinnostaa kuten pitäisi, niin Tuomas Malisen videoita kannattaa katsoa missä asiaa on avattu paljon vielä syvällisemmin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu