Kyllä pitäisi ostaa hamekankaat näille ns miehille tuolla selvityksissä!!
Selviytyjät Suomi
Anonyymi
19953
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Uudesta kaudesta Karibialla ekana putoaa pili Dani.
Archie ja Kristian epämiellyttäviä pitkätukkia.
Onhan se kamalaa jos käyttäytyy kuin hameväki, mutta ei noista ole kuin homppeli sellaisia.
Miehet lähti jo kotiin. Miehekkäin jäljellä olevista on marianne.
Onko naisellisuus siis huono asia? Hameväki veti yhdessä, mutta suuttuivat heti kun miehet veti yhdessä, Elias melkein ansitsisikin hamekankaan.
Tuohon ohjelmaan pitää saada juonimiskielto? Ei liene nykytekniikalla mahdotonta, ja jos jää kiinni heti ulos kisasta.
Ei tuollaiset yhdessä sopimiset ole mukavaa seurattavaa, jokaisen pitäisi pärjätä omillaan. Naisetkin pärjää monessa lajissa hyvin, voitto tuurinkauppaa sen mukaan mikä laji on.
Kaksinaismoralistista että tietyt naiset puhuvat naisten liitosta, mutta jos pari miestä tekee diilin ja voittaa yhteistuumin kisassa naisen se onkin kamalaa ja väärin. Koska tuo näyttää olevan mahdotonta yhdessä, niin miehet ja naiset eri leiriin tai eri selviytyjiin.
Yhteiskilpailu toimii vain jos katsojat saa päättää putoajat joka kerran tai huonoiten kilpailussa pärjännyt tippuu. Juonittelukin loppuisi kun katsojat poistaisi ne.
Siellä on selvä tendenssi pudottaa ensin miehet pois ja sitten se ex-poliisi (nainen) vie koko potin. Eli hänen ideoitaan siellä toteutetaan, hänen oman voittonsa nimissä. Miksi kilpailijat eivät tajua tätä?
Voimaahan sillä Kiukkosella on, mutta eiväthän kaiki kisat perustu massaan ja voimaan vaan nopeuteen ja älyyn. Eilen Joalin voitti näppäryydellään.
Peliähän tämä on....meni maku koko Kiukkosesta, kun kävi läyhäämässä Eliaksen sanomisen. Mitä voitti tällä, kait Archien suosion. Arttu Kuosmanen joutaa seuraavana ulos, itserakas, laiska pötky.
Fanitan Joalinea, Krisu vahva mutta ärsyttää se, että pitää itseään niin ylivoimaisena. Putosi minun silmissä pisteet Krisulta, kun puhui niin rumasti Eliaksesta.
Viime viikon räyhääminen sai minut kannattamaan Eliaksen poislähtöä ja onneksi niin kävi.
Artsille räyhääminen ja täysin sopimaton kielenkäyttö oli sitä luokkaa, että hänet olisi tuotantotiimi saanut uhkaavana potkia jo viikko sitten pihalle, mutta onneksi lähti edes nyt.
Pisteet Kiukkoselle, että otti nämä vakavat nälvimiset vielä puheeksi.
Oma suosikki kaksikkoni on Krisu ja Karo. Mut tykkään silti Artsista, Sarasta, Kiukkosesta ja Jollekin on ihan jees, mutta meni maku tuosta Artsin vihaamisesta.
Toivottavasti ulos lähtisi pallohuuli ja niko seuraavaksi. Etenkin pallohuuli tuo negatiivista energiaa koko ryhmään.
Kyttä syönyt mömmöjä, pitäisi hylätä sen takia ja kaikki naiste kieroilun takia. No, ei tuota katsojien kannata niin vakavasti ottaa, kilpailijoita motivoi raha kieroilemaan.
Jos joku sanoo miestä naistenhakkaajaksi, siihen pitää olla totuus pohjaa. Oli tärkeetä että tieto sanomisesta meni myös Archielle joka sitten pääsi kertomaan ettei ole koskaan sellaista tehnyt. Ala-arvoinen kommentti Eliakselta, hyvä että tiputettiin.
Hieman ohi taisi mennä myös monelta että Marianne ehdotti krisulle yhteistyötä köydenveto kisaa ennen. Krisu kertoi vastanneensa Mariannelle että sori meni jo Archielle.
Ei se Archien kielenkäyttö ollut yhtään parempaa. Pois koko veltto heebo.
Totta. Oli kaikkien etu, että uhkaava Elias häädettiin, kun sai tuollaisia raivokohtauksia. Pelottava jätkä muutenkin ja tiedä vaikka olis vielä jonkun kimppuun käynyt harhoissaan.
No, höpö höpö taas!
Onneksi lopullisen päätöksen voittajasta tekevät poispotkitut ja silloin ei varmaankaan armoa anneta juonittelijoille!
Taisihan sen amerikkalainen tyttökaveri syyttää väkivallasta, eikös se sen takia lähenyt sieltä poiskin, mutta ovat kai sopineet ja mistäpäs sitä sivulliset tietää mitä oikeasti tapahtunut, naiset yleensä aloittaa tappelutkin.
Eliaksella typerä että haluaa jonkun välttämättä pois ja sitten vaihtuukin ykskaks toiseen. Ankkahuuli taas ei tule toimeen kenekään miehen kanssa ja on kaikin puolin vastenmielinen.