Vanhasen tekopyhyys pöyristyttää

Minua pöyristyttää tuo Matti Vanhasen tekopyhyys. Ensin korostetaan perhearvoja ja omakotitaloa maalla. Totuudeksi kuitenkin paljastuu salarakkaita siellä sun täällä ja avioliiton hajoaminen.

Toivotan voimia Merja Vanhaselle. Hän on saanut kestää kovia ylläpitäessään herra tekopyhän julkisivua.
2200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mistä me tiedetään millainen se avioliitto on ollut? Matti Vanhanen on varmaan ollut Merja Vanhasen mielestä tylsä ja harmaa... Lentoemoilla on varmaan mahdollisuus värikkäämpäänkin elämään. Ihanteet eivät ole toteutuneet minunkaan elämässäni...harvan viisikymppisen elämässä ne kokonaan toteutuvat.

Äänestä

MITEN NIIN ON TODISTETTU ETTÄ SALARAKKAITA ON SIELLÄ SUN TÄÄLLÄ??!!
taas nähdään miten sokeita ihmiset voivat olla.
Elävät elämäänsä lehtien(eikä tässä tapauksessa ihan minkä tahansa lehtien)kautta omaa tylsää elämäänsä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liisa kirjoitti:

Minua pöyristyttää tuo Matti Vanhasen tekopyhyys. Ensin korostetaan perhearvoja ja omakotitaloa maalla. Totuudeksi kuitenkin paljastuu salarakkaita siellä sun täällä ja avioliiton hajoaminen.

Toivotan voimia Merja Vanhaselle. Hän on saanut kestää kovia ylläpitäessään herra tekopyhän julkisivua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu