Kehysriihi lähestyy vauhdilla,

mitkä ovat Saarikon johtaman keskustan ehdot hallituksessa pysymiselle, nyt avoimuutta esille, muuten populistia, kanta yhteisiin eu velkataakkoihin.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Avoimuutta Saarikko on paljon vaatinut, koskeeko se myös omaa puoluetta ?

Äänestä

Saarikon yksi ehdoista on 10 000 ulkomaalaista työntekijää suomeen tänä vuonna.

Äänestä

Keskusta on sinisten tapaan pelkkä hillovirkojen tähden oleva apupuolue, Vanhanen tietää omalta osaltaan, että kaikki on tässä ja nyt, kehysriihen eteen ei olla tehty mitään leikkauksia tai veron korotuksia, vedotaan pandemiaan ja sen varjon alle on hyvä piiloutua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

mitkä ovat Saarikon johtaman keskustan ehdot hallituksessa pysymiselle, nyt avoimuutta esille, muuten populistia, kanta yhteisiin eu velkataakkoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu