Onko arvon raadilla mielipiteitä siitä, millaiseksi persujen jälkeinen Suomi muuttuu?
Millainen Suomi on persujen jälkeen?
Anonyymi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mitähän ihmettä edes tarkoitat? Tarkoitatko siis jos Demarit onnistuvat väestönkoravus hankkeessaan?
*väestönkorvaus
Mikäs raati se täällä on ?
Mitäs antipersu siihen ?
Eli kun persuja ei enää ole?
Parempi.
Ai sitten kun suomi on kokonaan liitetty somaliaan?
Demullit joutaisi passiitta kotikonnuille Venäjälle, pääsivät elämään sossu unelmaansa.
Ilmeisesti pitää alkaa jo varautua exit-strategiaan persujen suhteen. Kaikki on oltava valmiiksi suunniteltu persujen poistumisen jälkeistä Suomea ajatellen. Ei saa jäädä mitään tyhjiöitä.
Ei se pal huonommaks voi menne ku mitä se edelliste hallituste jäljelt on .Kokoomus on veivannu yritystuet yrityksille ja Keskuta ollu kyytipoikana vetämässä maataloustuet viljelijöille. Työllistämipolitiikkaan on yritystuissa vedottu ,mut työttömä on joutunut leikkaus kohteeksi ja vaatimukset työn saamiseksi osoitettu heille ,sihe on jäänyy työllistämis toimet j atyöväestön asian ajamiset. Peruturva on romutettu ja maa kyntänyt talouslamassa toist kymmet vuotta. Tommottis työpaikkojen lisääämisee ei tartte olla kummosta pahvia korvie välissä, välinpitämättömyyttä sen sijaan säkillinen repussa ja halvatusti muista piittaamattomuutta eväänä .
Valtaväestön kannalta katsottuna se olisi Suomelle pelkkää plussaa, jos meillä ei olisi enää koskaan tuota äklöä persuvähemmistöä.
Tarkoitat siis sitä äklöä demukkiklaania.
Suomesta tulisi taas Suomi ilman paskapunikkeja.
Kenties enemmän varusmiespalveluksen suorittaneita.
Me emme tule näkemään persujen jälkeistä valtakuntaa, koska perusut perustavat valtaanpäästyään tuhatvuotisen valtkunnan niin kuin aatu aikoinaan, mutta sillä erolla, että persujen tuhatvuotinen valtakunta myös kestää tuhat vuotta.
Parempi paikka ainakin. Onkohan Hakkarainen varaamassa maata persujen liittovaltiolle Hondurasista?
Tietenkin on, onko demu hölmö?
Sorron yö.