..nyt maistellaan rainbown vaalean valjua..kun viikko sitten kilijua.. uskaltaakohan käydä kaupassa kun on krapularipula..tai eilen oli..
vaalean valjua
12
156
Vastaukset
- Anonyymi
Olen THL:n johtava krapularipula- asiantuntija, yli- intentendentti Pertti Pasanen.
Miljoonat suomalaiset jakavat kanssasi saman huolen kaupassakäynnin uskaliaisuudesta. Älä ole ongelmasi kanssa yksin. Eri kaupunkeihin, eri Suomiin on perustettu vertaistukiryhmiä, joissa voit keskustella toisten krapularipulaisten kanssa arjen huolista.
On myös olemassa markkinoilla aikuisten vaippoja, joiden kanssa voi huoletta käydä kaupassa. Jos uskallus ei vaipossakaan riitä kaupassa käyntiin, niin ota yhteyttä lääkäriin ja hän määrää sinulle nappeja, joilla saat pääsi niin sekaiseksi, että kaupassakäyntikin hoituu huomaamatta.
Hienoa, että olet siirtynyt sateenkaari- ihmisten joukkoon ja juot poikkeavien olutta! Muista ostaa myös oluttuopin pesuun Fairya.En luota thl..lään. Yks lähiöläinen kuseskelee.. toinen huutelee.. yks nukkuu nurmikolla koirabökäleen kaa. Tervetuloa luxusalueelle. nyt juodaan kotisimaa.
- Anonyymi
Joskus elämä yllättää. Sain kyläkauppiaalta punalapullisia ruokia, 30% ale.
Mut joku rouva oli löytänyt isännän Pyynikki olut pakkauksen jäteasemalle. Etiketit vanhoi, mut sisältö ehtaa. Taivaalle kiitos ja sille vanhan oluen pois heittäneelle.En koskaa oikeastaan kohtaa punalappuja missään. ?????? Tai hyvin vähän. Silloin oon kyllä käyny kimppuun.
- Anonyymi
Päiväni oli paaaljon odottamaani häävimpi. Löysin syksyllä kadottamani kännykän.
Tietenkin uskoin sen joutuneen minuakin ovelamman "pitkäkyntisen" saaliiksi glögi-istujaisissa.
Illalla puristin vanhoista A-pulloista viimeisenkin pisaran. Niimpä joutusin tyytymään mansikka-vadelma-berperijogurttiin. Siinä oli sentäs 10% vahvuus. Iloitsin hänestäkin.- Anonyymi
kun juo 10 litraa kefiiripiimää niin voi saada kännin.
mummot kerto 😂 Anonyymi kirjoitti:
kun juo 10 litraa kefiiripiimää niin voi saada kännin.
mummot kerto 😂Mummokännit. Isoisomummo joi konjamiinii.
- Anonyymi
niin määkin, ja vielä huoneenlämpööstä.
- Anonyymi
Pieni pakollinen harjoitus meneillään. Nimittäin. Aamupäiväälä tänään 19.4 yritän olla vakuuttava sossutoimistossa. Hiukan tukiaravaa tarvittisin.
Pitää olla nälkäisen ja valvoneen näköinen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075210Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813696SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt633590Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers113500SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun443147Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1052339SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412336Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312184Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762130Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922069
