Turha sitä kieltää seuraavien persujen.
Oliskin että puolueen ohjelmat muuttamalla voitaisiin vastuista liueta pois. Olisi helppoa, kun sitten syyllinen kaivetaan muista, ja sitä pidetään puolueen poliittisena pääasiana. Kuten tässä tapauksessa kovasti moittien edellisiä persuja, jotka pääosin samoja kuin olemassa olevat. Toimiiko tuollainen politiikka, muuta kuin lyhytnäköisesti vain ? Kun politiikan tulisi toimia vuosikemmenten yli, ei vuosien yli.
Siinä tulee aina tähdenlentoja kokemattoman Sanna Marinin tavoin, jonka politiikka ei yllä vuosikymmeniin yritysten vastaisena, jota SDP vasenlaita harjoittaa. SDP.ssä on kyllä ollut aineksia joilla kykyä laajempaankin asioiden hoitamiseen kuin velkaraan turvautuminen. Oikeistodemarit nyt jääneet vasenlaisten jalkoihin, eivät tohdi tulla esille, kun tietäisi SDP määräämien paikkojen menetyksiä, kun esim. Lindmanin yritys siirtää sivuun SDP ryhmänjohtajan paikalta, jonka Antti haistoi ja kieltäytyi uudesta kuukausien ajan vakanssista. Jossa olisi olut Marinin vasenlaitainen suosikki. Tottakai Antin tulee näyttää ulospäin ettEi tässä mitään !
Persut hallituksessa toi mamut
7
114
Vastaukset
- Anonyymi
Hassua että persujen puheenjohtaja on sivari ?
Halla-Aho tiesi että epäonnistunut turvapaikkapolitiikka 2015 tulee satamaan persujen laariin kun siitä syyttää Sipilää, Soinia ja Orpoa.
- Anonyymi
OikeistoSosDem kirjoitti:
Halla-Aho tiesi että epäonnistunut turvapaikkapolitiikka 2015 tulee satamaan persujen laariin kun siitä syyttää Sipilää, Soinia ja Orpoa.
Aika foliohattusta on silti väittää että he tekivät jotain näin kieroa tahallaan vain kannatuksensa buustaamiseksi. Tämä teoria kertoo ehkä enemmän sinusta itsestä kuin kenestäkään muusta.
- Anonyymi
Mitä hassua siinä on? Se ei vaan täsmää sinun vääristynyttä mielikuvaasi. Olihan IKL:änkin johtaja Elias Simojoki pappi eikä mikään sotilas
Anonyymi kirjoitti:
Aika foliohattusta on silti väittää että he tekivät jotain näin kieroa tahallaan vain kannatuksensa buustaamiseksi. Tämä teoria kertoo ehkä enemmän sinusta itsestä kuin kenestäkään muusta.
Dorkahan sitä olisi jos poliittista peliliikettä ei hyväksi käyttäisi.
Eli ihan samanlainen poliitikko se mestari Halla-Aho on kuin muutkin.
- Anonyymi
soini ja siniset saavat kantaa vastuun noista maahantulijoista,keskustan ja kokoomuksen kanssa.
Soini aloitti jo hallitusneuvotteluissa luopion viitan sovittelemista päälleen,kun ei ottanut valtion rahakassan vartijan virkaa.Ulkoministerinä oli taitamaton,ehkä olisi paremmin pärjännyt rahakassan vartijana.
Äänestäjien pettäminen näkyi seuraavissa valeissa!
Smp luopioille kävi samalla tavalla aikanaan.- Anonyymi
Vastuu siirtyy aina seuraajille -vastuu päivään. Se on sellaista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2375965SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p784779Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.923621SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2493072Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1462789Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur1922301Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2611739Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491255Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall281168- 621166
