Keskusta laskee ja Perussuomalaiset nousee. Mutta Kouvolassa kannattaa äänestää sitoutumattomia. HO HOO HO HOO ja trööt prööt!
Äänestäkää!
5
110
Vastaukset
- Anonyymi
joopajoo
- Anonyymi
Keskusta laskee ja Perussuomalaiset nousee.
Kai vaali pitää ensin käydä.
Tämähän olisi kuin Ay-liittojen äänestys joissa tulos etukäteen selvä. Muistakaa: sitoutumattomat tai persut! Trööt prööt!
- Anonyymi
Miksi sinä täällä keskustan palstalla roikut? Mene sinne persujen tai sitoutumattomien palstalle.
- Anonyymi
Kouvolassa muistaakseni persut hajosi kolmeen ryhmään vaalien jälkeen.
Tappelivat keskenään, niinkuin muuallakin suomessa.
Kun kaikki änkyrät ajautuvat samaan puolueeseen, niin eihän siinä kauan mene, kun loukkaannutaan verisesti "väärin" ajattelevista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1762667- 1642489
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182167Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee592042Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31729"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591434Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2031409Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2211144Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää921124Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3611050