Pfizerin ja Modernan rokotteet estävät tehokkaasti veritulppia!

Nämä kalleimmat ja kaupallisimmat rokotteet ovat erittäin turvallisia. Miljoonista rokotetuista ei ole veritulppaa saanut yksikään henkilö.
https://www.is.fi/terveys/art-2000006211057.html
251657
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Taitaa edelleen olla vähiten veritulppatapauksia todettu Johnson & Johnson -rokotteella, 6 tapausta seitsemästä miljoonasta. Johan sen jakelu piti ehdottomasti kieltää.

Tuosta määrästä ihmisiä saa normaalistikin veritulpan useat tuhannet ihmiset. Miten ne edes voidaan erottaa rokotetapauksista?

Äänestä
  • Oikea syy kieltoon on se, että Johnson-rokotteella saataisiin epidemia todella tehokkaasti kuriin. Se ei vaadi kuin yhden pistoksen ja on hinnaltaan noita kahta kaupallisinta edullisempi.

    Äänestä

  • Ja kuis paljon veikkaat että kilpailevat firmat Moderna ja Pfizer on pistäny miljoonia peliin voidellakseen tutkijoita ja voideltavissa olevia mediapersoonia että ne julkaisis negatiivisia uutisia muiden firmojen rokotteista? :) Varsinkin kun ottaa huomioon että juuri Modernan ja Pfizerin rokotteet on niitä kaikista kalleimpia!

    Welcome to market economy!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oikea syy kieltoon on se, että Johnson-rokotteella saataisiin epidemia todella tehokkaasti kuriin. Se ei vaadi kuin yhden pistoksen ja on hinnaltaan noita kahta kaupallisinta edullisempi.

    Ja+eikös+J&J+rokote+ollut+vielä+teholtaan+maailma+parhaita?+Lähes+100+%+turva!+Joten+aivan+varmasti+tullaan+näkemään+saatanan+paljon+lisää+negatiivisia+uutisia+siitä+noita+huomattavasti+paskempia+rokotteita+tekeviltä+firmoilta?+:/Welcome+to+market+economy!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oikea syy kieltoon on se, että Johnson-rokotteella saataisiin epidemia todella tehokkaasti kuriin. Se ei vaadi kuin yhden pistoksen ja on hinnaltaan noita kahta kaupallisinta edullisempi.

    Rokote:

    - ei suojaa tartunnoilta
    - ei estä rokotettua kantamasta ja tartuttamasta edelleen
    - ei estä rokotettua itseään edelleen saamasta tautia

    Rokotteen on ilmoitettu vain lieventävän oireita, ja siinäkin vaikuttavan vain kuusi kuukautta.
    Jatkuvaa uusinta piikkiä halutaan myydä kuuden kuukauden välein.

    Äänestä

  • Ikävä kyllä tuo pitää hyvin pitkälle paikkansa. Itseasiassa Sheyselleillä rokotuksen teho estämään tartuntoja lähinnä nolla, Britanniassa nousemassa todella todella todella rajusti, ja Chilessä ihan kaikkien aikojen ennätyksissä muutama päivä sitten, vaikka rokotuksia ihan melkein eniten maailmassa, Ja ei se modernakaan mikään täydellinen ole. Rokotteiden teot on harhaan johtaen ilmoitettu suhteellisina tehoina, eikä absoluuttisina. Absoluuttinen teho on alempi.

    Duodecimissa oli harmi kyllä lipsauttelu aiheen tiimoilta.... ....

    Äänestä

Mutta puhkaisevat bse:n

Äänestä

ESTÄVÄT!

No prkl! Pitääkin pyytää sit seuraavalla lääkärivisiitillä että vaihtavat noi mun veritulpan-estolääkkeet tollasiin rokotteisiin niin ei tartte joka päivä ottaa pilleriä! :P

Äänestä

Aspiriini ja kalanmaksaöljy estävät veritulpan.

Äänestä

Ylihuomenna pääsen piikille. 💉🙂👍

Äänestä
  • Älä ota Pfizeriä, jos et halua kuolla veritulppaan!

    Äänestä

Älä puhu paskaa,mrna-sonta tappaa talossa ja puutarhassa

Äänestä

Aika hyvä pointti.
Näinhän se toimii.
Jos minä myisin spesiaali jauhoja, jotka jauhettu uudella tavalla ja sitten teen tutkimusta, että kukaan jauhojani käyttäneistä ei ole sairastanut syöpään, niin voisinko myydä jauhoja kuin syöpärokotetta?

Äänestä

Pfizer- rokote ei ainoastaan estä ihmistä kuolemasta, vaan se myö poistaa mahdollisuuden saada sydänkohtaus tai veritulppa!

Kun Ihmiset on suomessa kohta rokotettu, niin ei enää kuole ketään. Eikä tule veritulppaa.

Ennen suomessa kuoli 5000 ihmistä kuukaudessa, mutta onneksi nyt on rokotettu, niin ei voi enää kuolla, koska rokotus estää vakavan sairastumisen, ja ei voi kuolla. Nämä 5000 jotka ovat vahuksia ja olisivat kuolleet kuolleet, kuten muutkin yli 50 000 jotka suomessa tavallisesti kuolevat on onneksi kohta rokotettu, niin tämä loppuu!

Tämä on halpa hinta, ja Pfizer saa ainoastaan 20$ per piikki, josta tulee kahdesta piikistä vuodessa 20 biljoonaa (20 000 000 000$) joka menee Cayman saarelle.

Voi tulla vähän enemmänkin, kun Pfizerin osuus nyt nousee, ja viidensadan miljoonan rokotekattavuus varmaan ylittyykin, jota Pfitzer ei tietysti tahdo, koska on hyväntekijä, joka on LAHJOITTAMASSA Suomeen rokotteita Vapuksi!

Kuten Ilta-Paska iloisesti vähän aikaa sitten kirjoitteli!

Äänestä

Aloittaja on oikeassa. Varsinaisia veritulppia ei ole raportoitu yhtään. Sensijaan pienempiä hyytymiä sekä aivopöhöä esiintyy hyvin yleisesti. Kannattaa miettiä, ottaako rokotteen.

Äänestä

Tauti tappaa joka sadannen. 90 000 tautitapausta ja 900 kuolemaa eli yksi sadasta. Sama suhde joka puolella maailmaa

Äänestä

On ihan aiheellista kysyä, miksi pitäisi ottaa rokote, joka ei estä tartuntaa eikä leviämistä vaan ainoastaan lieventää oireita? Enemmistö ihmisistähän sairastaa jo nytkin koronan lieväoireisena eli eivät todellakaan tarvitse mitään oireita lievittävää rokotusta. Vanhukset ja riskiryhmät ovat sitten eri asia. Ja kuulema tämä rokote pitäisi ottaa jatkossa säännöllisesti vuosittain jotta toimisi. On aikamoisen tuottoisa bisnes lääkefirmoille, kun ovat ensin onnistuneet pelottelemaan ihmisiä tyyliin "Ota rokote tai kuole". Mutta se ei ole totta, sillä selvä enemmistö ihmisistä ei kuole koronaan, vaikka eivät olisi rokotettujakaan eikä enemmistö tarvitse edes sairaalahoitoa. Mutta nyt sen enemmistönkin pitäisi ottaa säännöllisesti koronarokote, vaikka eivät oikeasti tarvitsisi sitä, jotta lääkefirmat saisivat rahansa.

Äänestä

Tavaksi on tullut puhua veritulpista koronarokotteiden yhteydessä. Ikään kuin muita sairauksia ei ihmisillä olisikaan. Vuosia sitten sairaaloissamme päätettiin lääkitä vanhemmat ihmiset heitä operoitaessa järjestään verenohennuslääkkeillä. Kieltäytyä ei saanut. Sittemmin havaittiin, että tämä ei ollutkaan kovin hyvä idea, ja kiiruusti päätettiin rustata säännöt uuteen malliin.

Rokotteissakin suunnanmuutos olisi välttämätön, mutta kun näiden lääkkeiden kohdalla kaikkien uskotellaan reagoivan samoin, niin hulluus saa edelleen jatkua. Tämäkin on varmasti jotakin muuta kuin hyvä idea, sillä eihän ihmisiä ole mahdollista lääkitä samoin muutoin kuin uskottelemalla heidän kuuluvan samaan kastiin eli olevan kaltaisiaan.

Äänestä

nokialla esiintyy kasvoruusua rokotetuilla

Äänestä

Terveydenhuolto on VALHETELLEN pimittänyt monia sairaalaepidemioita. Italiassa oli jo alussa paljon pahempia, kuin Suomen Päijät-Hämeet.


https://www.youtube.com/watch?v=bePCRKGUwAY
[Iron_Maiden_Fear_of_the_Dark]


Fear of the Dark,

Fear of the Dark...

I have a phobia that someone's always there...

Dancing Shadows from Behind....

Fear of the Dark,

Fear of the dark,

(Ja mielipuoli WHO johtaja, Farao ei estellyt, kun Italia kutsui armeijan kadulle).

Tanssivat mielipuolet Follarit, ja Pohbiaa sairastava terveydenhuolto.

Pilkkaajat.

Mutta terveydenhuolto enemmän?

Äänestä

Burana tappaa pelkästään Suomessa 200-400 ihmistä joka vuosi. Montako koronarokote?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nämä kalleimmat ja kaupallisimmat rokotteet ovat erittäin turvallisia. Miljoonista rokotetuista ei ole veritulppaa saanut yksikään henkilö.
https://www.is.fi/terveys/art-2000006211057.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu