🤮 mutta viherhihhulit saa ryhmäytyä.
” Mielenosoitusten on määrä alkaa kello 10 Helsingin keskustassa.
Elokapinan mielenosoittajat kerääntyvät tänään mielenilmauksiin Helsingissä muun muassa Mannerheimintielle, Kaivokadulle ja Pohjoisrantaan, järjestö tiedottaa.
Mielenilmaukset tullaan toteuttamaan ensisijaisesti niin, että mielenosoittajat istuvat yksin ajoväylällä. Ilmaukset järjestetään 6 hengen kokoontumisrajoitusta noudattaen.
Mielenosoittamisen taustalla on "hallituksen moittiminen ilmastotoimien unohtamisesta puoliväliriihessä".
– Elokapina vaatii Marinin hallitukselta puoliväliriihessä välittömiä lisäpäästövähennys-päätöksiä ja sosiaalisesti oikeudenmukaista ekologisen jälleenrakennuksen ohjelmaa, tiedotteessa kerrotaan.
Järjestön mukaan mielenosoituksista on välitetty ennakkotieto Helsingin poliisille. Niitä järjestetään tiistain aikana myös Tampereella.”
Jumalanpalvelukset kielletään
9
77
Vastaukset 9
- Anonyymi
Vihervassuilla on aina eri oikeudet.
- Anonyymi
Muista että se myllynkivi kaulaan olisi heille itselle parempi..
Anonyymi kirjoitti:
Muista että se myllynkivi kaulaan olisi heille itselle parempi..
Ei sentään, meidän tehtävämme ei ole jakaa tuomioita mutta tosiasiat tulee tunnistaa ja tunnustaa 😺
- Anonyymi
Olisiko olennainen ero se, että mielenosoitus on ulkona, jumalanpalvelukset sisällä?
- Anonyymi
Jumiksia on estetty myös ulkona. Ja tuhansien neliöiden kirkoissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jumiksia on estetty myös ulkona. Ja tuhansien neliöiden kirkoissa.
Missä tällaisia on haluttu järjestää?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä tällaisia on haluttu järjestää?
Esim Espoon Kotikirkko.
- Anonyymi
Joku painaa kaasun pohjaan ja ajaa yli, ellei poliisi kaasuta pois ajoradalta.
Pöllivät minun tunnuksen 🤣 - Anonyymi
Poliisi vaati joka perheiden pitävän turvavälit Kotikirkon jumiksessa. Se on laitonta!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771570
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.103782En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203598- 48546
- 126546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493