Minä olen laittanut tänne paljon esimerkkejä ettei evoluutio ole mahdollista. Kukaan apina ei ole edes yrittänyt vastata. Kaikki ovat sanattomia kuin Hoo Moilanen. Myös mormonit ei keskustele opillisista kysymyksistä. Heitä on kielletty osallistumasta tähän keskusteluun.
Ei sitten kannata keskustella täällä, kun en saa tasoistani keskustelu kumppaneita on vain idiootteja ateisti apinoita,
Sanattomia ateisteja ja mormoneja
12
92
Vastaukset
Tämä on mormonismipalsta. Mormonit joitakin nykymormoneja (mm. Olli) lukuunottamatta ovat kaltaisiasi hihhuleita eivätkä usko evoluutioon. Mene häpäisemään itsesi palstalle, jonka aiheeseen juttusi kuuluvat. Yhden kirjoituksesi siirsinkin sinne ja se teilattiin kättelyssä. Miksi et mennyt sinne puolustamaan hölmöilyjäsi?
- Anonyymi
Kristillisyyteen ei kuulu evoluutio!
Miksi?
Koska se satua! Anonyymi kirjoitti:
Kristillisyyteen ei kuulu evoluutio!
Miksi?
Koska se satua!Huomattava osa kristityistä uskoo tieteellisiin tosiasioihin.
- Anonyymi
Höpsislöpsis kirjoitti:
Huomattava osa kristityistä uskoo tieteellisiin tosiasioihin.
Ei usko kunnon kristityt!
Anonyymi kirjoitti:
Ei usko kunnon kristityt!
Huuhaakristityt kuten Arto eivät usko edes siihen, että maapallo ei kallistele vuosittain...
Niin, tasoistasi seuraa et täältä saa. Jopa uskovien parista saa hakea tyyppejä, jotka luulevat, että auringosta tulee D-vitamiinimolekyylejä. Et muuten ole vieläkään vastannut, että millä nopeudella ne tulevat. Ne eivät voi tulla valonnopeudella, koska se rikkoisi räikeästi fysiikanlakeja.
- Anonyymi
Keskity urpo Raamatun sanaan, äläkä selittelyihin.
- Anonyymi
Raamatusta saat kaiken sen viisauden mitä tarvitset elämäsi aikana.
Mikset hyödynnä sitä??? Anonyymi kirjoitti:
Keskity urpo Raamatun sanaan, äläkä selittelyihin.
Uskotko sinäkin Arton tavoin, että auringosta tulee D-vitamiinimolekyylejä maahan?
Anonyymi kirjoitti:
Raamatusta saat kaiken sen viisauden mitä tarvitset elämäsi aikana.
Mikset hyödynnä sitä???Ei varmasti saa! Olen opiskellut paljon enkä olisi pystynyt toimimaan niissä ammateissa joissa olen ollut pelkällä Raamatun tuntemisella. Toki Raamattuakin tunnen ja sen syntyhistoriaa ihan harrastusmielessä. Teologiakin on mielenkiintoinen tieteenala.
- Anonyymi
Höpsislöpsis kirjoitti:
Uskotko sinäkin Arton tavoin, että auringosta tulee D-vitamiinimolekyylejä maahan?
Keskity Raamatun sanaan!
Anonyymi kirjoitti:
Keskity Raamatun sanaan!
Onko Raamatussa sanottu, että aurngosta tulee D-vitamiinimolekyylejä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701093
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55539Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294525Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37521Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53464
