Hmmmmmmmmm

Pieni muistitesti. Ennen soitettiin radiossa äänimerkki pimputus. Muistaako kukaan kuinka monta kertaa se pimputti ?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Veikkaisin, että melodia soitettiin kolmesti. Mikä ihme sen tarkoitus oli?

Äänestä
  • Varmaan analogisen radion virittäjälle merkki, että nyt ollaan Ylen kanavalla. Pimputus kuului hyvin kohinankin keskellä ja vaikka kanava oli hieman sivussa.

    Äänestä

  • Mikä ihme on esim. urheiluruudun minuutin pitkällä introlla?
    Ohjelma-aika on 5 min ja pököpököä veivataan aina.

    Äänestä

Kymmenen kertaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pieni muistitesti. Ennen soitettiin radiossa äänimerkki pimputus. Muistaako kukaan kuinka monta kertaa se pimputti ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu