Ei heikkoudeksi vaan vahvaksi vahvuudeksi!
JA siksi oletammekin, että tämä nykyisin niin vahva ydinasevaltio ja osin uppurikas naapurimaa on valmis luopumaan edeltäjänsä (Neuvostoliitto) Suomenvaltiolta ryöstämistään Karjalan maista!
Voisiko myös olettaa. että Venäjää nykyisessä tilanteessa johtavat / johtaa rehelliset miehet / mies, eikä Js. Stalinin kaltaiset roistot ja murhamiehet?
Esimerkki Venäjän kansalaisten rikkauksista:
https://www.is.fi/viihde/art-2000007933700.html
Hyvin ovat Suomelta saadut sotakorvaukset ja ehkä sitten NL:n "peruskoulun" ja talousopit yllä maaperän vauraus tuottaneet senkaltaisia rikkaukksia , että taatusti uusi Venäjän valtio voi palauttaa rosvotun maan niille "köyhän Karjalan lapsosille"
https://www.youtube.com/watch?v=GRKDCN2Tc3E
Kyllä, kyllä ... ME tulkitsemme Venäjän (Vl. Putinin) "hyväntahtoisuus"
Anonyymi
1
135
Vastaukset
- Anonyymi
Maailmalla tulkitaan Putinin uhittelut heikkouden osoitukseksi.
Venäjän painoarvo on nyt alhainen, ja jotain täytyy saada aikaiseksi että kansainvalinen huomio keskittyisi Venäjään.
Putin on tavallaan joutunut nurkkaan, ja on kuin kiusaantunut, ja vaarallisimmillaan.
Lakeijoiden joukon Putinin ympärillä on veisattava samaa virttä, jos meinaavat eliitin aseman säilyttää. Putin lähtö on myös suuren puhdistuksen ja oikeudenkäyntien alku.
Joten eiköhän odotella sinne ja oteta Karjala silloin esiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994830Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543012Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn321575Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.121042Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781021Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52999