Nyt olette pikkuhiljaa pääsemässä tulokseenne. Tulevaisuudessa ette näe tien varsilla laiduntavia lehmiä, ette näe ja koe luonnon monimuotoisuutta. Ympäristöstä häviää ne eläinlajit ja osa kasvistosta, jotka ovat kuuluneet perinne maisemaan.
Me pienemmät tilat lopettelemme ja kohta viimeinen sammuttaa valot ja lehmät laitumilta katoaa. Meidän pelloilta lehmät häviää tänä vuonna ja luonnonlaitumia emme ryhdy kitkemään. Takaisin ette saa. Isot karjat eivät laidunna, koska se on hankalaa. Mitäpä sitä vinkumaan, tätä yhteiskunta haluaa. Tämä on nykyinen linja.
No voittehan matkustaa keski ja etelä-Euroopan katsomaan vuoristossa laiduntavia lehmiä. Sehän ei aiheuta päästöjä, niin kuin pienet suomalaiset karjatilat.
No niin eläinsuojelijat jne
Anonyymi
3
116
Vastaukset 3
- Anonyymi
Samalla menee kuovit, kiurut, kottaraiset, pääskyset, sittisontiaiset, hakamaat ja metsälaitumet kasveineen ja perhosineen.
- Anonyymi
eläinsuojelijat eivät vastusta pientiloja ja lehmien laiduntamista. iLMASTON KANSSA VOUHKAAVAT ovat karjaa ja maanvilejly vastaan
- Anonyymi
Mutta ne pienet ovat parsinavettoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791742
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109913En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo107734Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207664- 133628
- 51585
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51562Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä19558- 37546