Piti tämäkin aika nähdä. Kuinka alas pitää puolueen itsensä häpäistä, että suostuu nuolemaan punavihervassareiden kengänpohjia? Tuli hallituksen laahustimen kanto Kepulle kalliiksi. Mutta senhän tiesitte.
Keskustan etsikkoaika umpeutumassa
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kepulle on Hillotolppa niin Rakas, ei siitä voi luopua, vaikka Kannatus Katoaaa !
Onneksi On PerusSuomalaiset Puolustamassa Kansaa Ja Kansa Antaa Kannatuksen.
Ketkä velkojat antoivat Nuorisosäätiölle satojen miljoonien velat anteeksi? Luin Ylen jutun, mutta en löytänyt velkojatietoja.
Tällainen linkki löytyi. Valtio on ollut takuumiehenä maan tapaan, mutta joutuivatko veronmaksajat kärsimään velkojen anteeksiannosta? Mikä taho järjesti velat anteeksi? https://www.kaleva.fi/viisi-velkojaa-vaatii-nuorisosaation-saneerauksen/3082467
Kepu ja demarit ovat koko sodan jälkeisen ajan olleet hallituksessa ja luoneet hyvinvointi Suomen ja nyt 2000 luvulla kokoomus on alkanut sitä murentamaan.