ompas niin keponen olo kirkkoreissun jälkeen:o))) ei tarvitse mennä luostariin tai edes tehdä katumusharjoituksia..Ihan vain kävin kirkossa:o)))
Nyt on sit synnit nollattu!!!
quistis
25667
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Oliko "tupa" täys.. ;)
sisko sanoi!!!Joo oli tupa täynnä!!Konfirmaatio..olen katsos kummatäti:o)))
Voi mahoton ku kello käy..
Mentävä kohti sänkyä pikkuhiljaa..
Hyvät yöt.. :)
siis hyvää yötä Sinulle:o))))
minä luulin että et ehdi tänne ollenkaan ja olin tuossa vaaka-asenossa hetken:o(
sä oot hurjan sensitiivinen...mies..hmmmmmmmmm
vai niin sinä se vaan uskollisesti ilmestyt mihin milloinkin
väittämäsi ei kyllä pidä paikkaansa
eihän sitä koskaan tiedä..
minä sentään itseni tunnen
mutta sinä et taida tietää edes mitä se tarkoittaa
olin..reissussa niin rähjääntyy:o) Kyl mul on ihan pimeetä sukua:o( Toivottavasti tavataan tänään:o)
tuntien ei pelkkä kirkossa käyminen sinun syntejäsi kyllä nollaa. ;-))
Kummiskin kikattelit siellä ja käyttäydyit hassusti. Muönnä vaan. ;-))
vaan mun sisko;o)))))
kummiskin kikatit itsekkin ja nilkkojasi näyttelit vieraille miehille. ;-))
niin vahingos näytinkin!! Ja mitään kovaa en tuntenu,kuin puisen kirkon penkin pepun alla:o)))
Ihan kävin ehtoollisella...
niissä kirkonpenkeissä onkin, kun ne on niin epämukavia istua!!?? Takapuoli puutuu ja ahistaa. Vai johtusko se syntisestä mielenlaadusta? ;-)
Miks mä en pääse postilleni?? Niin ja miks ne kirkonmeiningit kestä niin kauan?? Eilenkin yli kaksi tuntia,vaik kirkkokansaa oli vähän!!!
nauttii siitä, kun näkee kirkkokansan kiemurtelevan penkeissään takapuoli puuduksissa. ;-))
Luulen että niissä asuu pieni masokisti. ;-))
Suomi24:n posti on aika huono käytöksinen, joten minä käytänkin sen takia luukkua, se on paljon varmempi. ;-))
mä en olekkaan muistanut käyttää luukkua ollenkaan,vai osoite onkin:o( Papit on sellasia sadistisia olioita olen huomannut!!! No seuraavan kerran kirkkoon heinäkuun viimeinen päivä!! Aikas usein vai mitä:o)))
niitä kun tuppaa tulemaan oikein ryppäissä, joskus on vuosia ettei tartte mennä ja sit saa ravata ihan yhtenään. ;-))
Eikös sinun pitäny mennä pihatöihin? ;-))
Taisi huuhaa voittaa! ;-))
ei tullu apuun..oli vaik mitä syitä!!! Kyl mä menen vähän myöhemmin.Joo huuhaa voittaa aina..tiedäthän;o))) Ulkona on kyl tosi kaunista!!
se, yksin saa aina kaikki hommat hoitaa, ei näistä huuhaan miehistä ole kun selänpesiäksi, saunaan ei tartte kovinkaan kauaa houkutella, tai hieromaan. ;-))
Kävinkin lenkillä koiran kanssa ja naatiskelin auringosta, milloinhan se kolea pohjoistuuli tänne kerkiää..hyi... ;-O
jo hiukan puhaltelee!! Jus niin kyl tollasiin hommiin huuhaan pojat saa (oaitsi yhden) Olen huomannut aivan saman:o)) No toisaalta hierominen tekee hyvää ja pitäähän se selkäkin pestä;o))) Hui kohta on pakko taas mennä kirkkoon..syntiset ajatukset tulvivat mieleeni...ne huuhaan pojat...
vievät tyttösten ajatukset ihan hakoteille. ;-))
Mutta onhan niistä vähän hyötyäkin, esim. remontihommissa. ;-))
tietysti,mut ehdottomasti parhaita luomutikkarihommeissa:o))))