Voice of Finland 2021: Kalle Virtanen
Oikea voitti!
Anonyymi
281340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Nyt voitti kyllä ylivoimaisesti huonoin laulaja. Kaveri kieku kun kana.
Kun ohjelman nimi on Voice of Finland, niin kuinka siinä on valittu voittajaksi laulaja, jolla on puhdas suomalainen nimi. Kannattaisi nimi heti muuttaa vaikka Carl Strömsdahl.
Kerrankin voitto meni oikealle. Kalle on loistava.
Olen niin iloinen että Kalle voitti.
Kalle Virtanen on oikeasti The Voice of Finland. Suomalainen ja niin komea ääni, että voitto on ansaittu. Kerrankin meni oikein.
Elise-Juliette olisi ollut voittaja, jos olisi jatkanut samanlaisilla hienoilla lauluilla kuin ennen finaalia. Nyt hän esitti kaksi, aiempiin verrattuna aivan mitätöntä teosta. Typerä tanssiesitys ja mitäänsanomaton nykyajan suomalainen renkutus.
Eikös Redrama pilannut viime vuonna (toissavuonna?) myös loistolaulajan (Oriveteläinen ulkomaalaistaustainen vanhempi rouva, joka lauloi aluksi hienoa gospelia) kilpailun? Hänetkin pantiin johonkin typerään tanssiesitykseen, ja tie katkesi.
Onneksi sentään toiseksi paras voitti. Mitähän räppiä Redrama olisi hänelle antanut, jos olisi saanut tilaisuuden
Jo meni voitto ihan väärään osoitteeseen. Mikä meitä oikein riivaa kun tälläistä esitystä mennään äänestämään parhaaksi....
Olen samaa mieltä oopperalaulajilla on omat kisat
Huonoin vei voiton, ei mulla muuta sanottavaa tästä.
Paras voitti. Harmi ettei Sergei niminen osallistuja päässyt finaaliin, olisi sen todella ansainnut taitonsa puolesta. Mikä on valmentajien taso kun Kallen esitykselle ääniratkaiseen vaiheessa eivät kaikki kääntyneet? Jos esitetty musiikki tai kappale ei ole oman mieltymyksen mukaista, niin ammattilaisen pitäisi pystyä arvioimaan laulajan taso. Kyse on nimenomaan Voice kilpailusta eikä mistään muuta.
Ei tule menestymään kevyen musiikin parissa.
Kaverissa ei ole karismaa eikä ulkoista habitusta.
Ääni ei myöskään sovellu kevyempään lauleluun.
Ai ei?
Kyllä minusta!
Eiköhän siitä useimmat kovasti pitäneet, koska sai eniten ääniä.
Hyvä Kalle!
Olisin suonut voiton Iralle, Eliselle tai Millalle. Tykkäsin heistä kaikista.
Näistä oli paras, aikaisemmin pudonneissakin olisi ollut hyviä.
Kalle on paras ja ansainnut voittonsa! Iloitkaamme siitä!
Olihan siellä muitakin hyviä, mutta ei mielestäni yhtään Kallen tasoista, joten voitto meni kotiin, ansaitusti,
Viimeisestä esityksestä en pitänyt, väärä kappale Queeniltä, olisikohan Bohemian rhapsody onnistunut. Tulitehiosteetkaan ei ole minun makuuni, mutta paras noista kuitenkin.
Ei tule pärjäämään tämä kaveri. Miksi ihmeessä tällainen laulaja voittaa mitään kilpailuja kun ei ole mitään karismaa eikä osaa laulaa kun ooppera tyylillä.
K.Virtanen ei osaa laulaa normaalisti, huusi oopperatyylillä liian mahtipontisesti kaikki kappaleet. En tykännyt ollenkaan. Enkä tykkää V. Torikastakaan laulutyylin takia.
Esim. Kyösti Mäkimattila laulaa kevyttä musaa juuri oikealla tavalla.
Samaten monet romani-syntyiset laulajat omaavat kevyeen musiikkiin sopivan tumman mutta pehmeän äänen. Sääli ettei heitä ole kisassa koskaan mukana.
Höpöhöpö, naiset huusi laitanaan, Kalle osasi oikeasti laulaa. Torikka kyllä ei ole minunkaan makuuni. Eipä näköjään vedonnut naisten "karisma" ainakaan äänestäjiin.
Kerrassaan surkea laulaja voitti tämän skaban. Ei onneksi tule menestymään tulevaisuudessa laulu-urallaan.
Valitettavasti jäät ilman onneasi kun pärjää loistavasti.
Ei tule kyllä tosiaan menestystä olemaan tällä tyypillä.
Samaa mieltä että huono oli voittaja. Redraman ehdokas oli ylivoimaisesti paras.
Samaa mieltä, oikea voitti, muut hyvät tippui jo aikaisemmin.
Ehdottomasti huonoin vei voiton. Parasta tässä on se että miehestä ei tule kuulumaan mitään koska se ei kiinnosta ketään.
Ehdottomasti paras vei voiton. Parasta tässä on se että naisista ei tule kuulumaan mitään koska he ei kiinnosta ketään.
Kalle on ehdottomasti paras laulaja moneen vuoteen. Loistava. Hyvä Kalle.
Alaikäisille oma voice kilpailut-Koska edes kimittävä tyttö viimeksi voittanut VOICEN? Ai niin se tukeva tumma nainen joku kevät sitten taisi voittaa jostain ihmeen syystä-jännittävä esiintyminen,ei mitään karismaa eikä kuukukaan sen koommin mitään koko naisesta.MIEHET OSAA laulaa eikä todista korkeilla äänillä olevaansa ehdottomia!