Ei ole kivaa oivaltaa et oon tosi tyhmä. Sanon aina vääriä asioita ja tyhmyyteni tulee esille monelka tavalla. Miten osaan elää tämän idiootin kanssa ,elikkä tulen toimeen itteeni kaa?
Olen tyhmä
12
174
Vastaukset
- Anonyymi
Joo outokumpu
- Anonyymi
Kerroppas mitä tunnet vahvuudeksesi? Mitä harrastat? Onko pakko olla ihmisten kanssa?Jos mielestäsi sanot vääriä asioita.
T:Hemmo- Anonyymi
Outokumpu
- Anonyymi
Näytä ystäväsi ,kerron kuka olet!Jos sinua aina arvostellan ja soimataan.henkilöt vain sillä nostaa omaa itsetuntoaan ja ovat sinua heikompia,huono itse tunnon kanssa.Vaihda seuraa.Sulje elämästäsi pois ne ihmiset jotka eivät löydä sinusta mitään hyvää.Takaan 2-viikon päästä voit paremmin.Usko itseesi.miksi kuntelet niitä jotka arvostelevat sinua?toki oma valntasi.mutta elämäsi on omasi ja sinun ainut elämä.Jätä taakse ne ihmiset ja ala avaamaan uusia ovia!
- Anonyymi
Outokumpu
- Anonyymi
Älä kuuntele ihmisiä, jotka sanovat sinua suoraan tyhmäksi sen enempää kuuntelematta sinua ja lannistamalla sinut suoraan siihen paikkaan, sillä mitä luultavimmin he yrittävät paikata sillä vain omaa huonoa itsetuntoaan.
Mieti missä olet onnistunut ja kirjaa niitä ylös. Tee asioita aloittaen pienistä helpoista asioista kuten vaikka kokkaa jotain seuraamalla, jotain ohjetta ja jos se on hyvä niin tee sama vaikka seuraavanakin päivänä ja KIRJAA SE YLÖS NÄKYVÄÄN PAIKKAAN vaikka paperiin, jonka teippaat huoneesi seinään. Tervehdi tuttua ystävällisesti ja kirjaa se ylös. Petaa petisi siistiksi ja merkkaa myös tämä ylös. Käy ulkona kävelemässä ja kirjaa se ylös. Muista aloittaa seuraava lappu ennen edellisen loppumista. Vähitellen alat näkemään miten onnistumiset kertyvät ja huomaat kuinka paljon osaat ja olet saanut aikaan. Suosittelen tekemään kyseisen lapun heti tämän luettuasi ja tekemään ensimmäisenä asiana ulkona kävelemisen.- Anonyymi
Outokumpu
- Anonyymi
Itseään ei pidä vähätellä, älyä aikä ulkonäköäkään.
- Anonyymi
Outokumpu
- Anonyymi
Voit aina parantaa itseäsi. Ajattele ja lue paljon. Jos ihmiset kutsuvat sinua tyhmäksi se voi johtua kahdesta syystä: 1. He ovat läpeensä ilkeitä eivätkä näe kauneutta "puutteen" sijaan. 2. Sanot asioita ajattelematta ja syystä koska pitää miettiä ensin ennen kun puhuu ja kuten ylhäällä sanoin: Lue paljon! Tieto ei tule synnynäisesti vaan oppimalla. Ei pidä hävetä itseään vaan parantaa ja vahvistaa itseään!
- Anonyymi
Joo outokumpu
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy122128Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä1431667Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1221239Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82211212Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861114Vauvat syntyvöät vihan lapsina?
Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O661055Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.97886Unelma tilanne
Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j70842- 79831
Iivarilla johtopäätösten aika
Kun veteraanipolitikko ja pumppuvoimalavastustaja Pikkarainen aloittaa eilen nähdyn ulosmarssin on Iivarilla johtopäätös46701