Mikä täysjärkinen puolue lähtee enää hallitukseen kepun kanssa? Toki onko täysjäistä puoluetta, kepuhan on hallituksessa täysi hullu. Edellisenkin hallituksen ne kaato nostaakseen kannatustaan.
kepu alkoi käymään nytkin kuntavaaleja. Viis ne maan edusta välittää. Kannatuksensa mukaan kaatavat hallituksia. Kuka niitä enää äänestää??? Ja onnea sille joka ne hallitukseen ottaa.
keskusta halitukseen!
6
117
Vastaukset
- Anonyymi
Missä Keskusta, siellä ongelma. Juu, ero vaan. Turha tuolla on roikkua kuin huonossa avioliitossa joka ei toimi millään sektorilla.
- Anonyymi
Keskusta pelastaa Suomen täystuholta. Ei meidän tarvitse rahoittaa koko Eurooppaa eikä huolehtia koko maailman päästöistä
Sun mielestä turve on uusiutuva luonnonvara ja sudet pitää tappaa. Sulla ei ole mitään perusteluita. Turpeen uusiutuminen vie noin miljoona vuotta ja susi on tappanu ihmisen ehkä 1800 luvulla. Kun taas hirvet aiheuttavat kuolemia joka vuosi.
Mitä päästöihin tulee niin taas vain heitit. Oletko sellainen ihminen jolla ei ole mitään perusteluita. persu.
- Anonyymi
Missä Marin, siellä kassavaje.
- Anonyymi
jussiTORNIO31 kirjoitti:
Missä kepu siellä kaikki kusee. Missä persut siellä kaikki menee päin helvettiä.
No mikä se on se hyvä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226079- 292140
- 1771972
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101153Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.691145- 731007
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24922Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765