porukka leiki hänen sääntöjen mukaan....aivan kuin 7 vuotias naapurin tyttö.
Marin uhkasi erota ellei
21
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan tuo monellakin mittapuulla vielä "teinitytön" oloinen. Vähän sen oloinen, että ottaa herneet klyyvariin jos kaveri uhkaa viedä autonsa toiseen hiekkalaatikkoon.
Neuvottelukykyinen tasan siihen pisteeseen kun asiat sujuvat tahtomallaan tavalla.- Anonyymi
Ja sitten äidin helmoihin, kun joku sanoo rumasti.
Sateenkaariperheen arkea. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja sitten äidin helmoihin, kun joku sanoo rumasti.
Sateenkaariperheen arkea.äitien helmoihin* ?
- Anonyymi
Silmät vaan napittaa maskin takana entistä suurempina !
- Anonyymi
On se lapsellista, että puoluepolitiikka ajaa Suomen etujen edelle.
- Anonyymi
Ainoastaan järkevä ratkaisuhan tuo olisi. Miksi ihmeessä jäädä pitämään hallitusta, jolla on vähemmistö eikä sen asioita saisi ajettua? Luulisi teidän Persujen olevan vain iloisia asiasta
- Anonyymi
Pidetään peukkuja, että toteutuu.
- Anonyymi
Jos Kepu kaataa hallituksen ja tilalle tulee joku PersKeKo kakkonen, niin sen jälkeen me saamme sanoa Saarikolle ja Kepulle lopulliset hyvästit.
Tanaan olivat sitten vuorossa Kokoomuksen (leikki)toverit, Orpo-poika ja kööri. Ettei vaan olisi käynyt niin, että Sanna-tyttönen vetää herneet nenään ja määrää demaripojat sairastumaan (coronaan ehkä) kun vuorossa on eduskunnan 2/3 enemmistöllä tehtävä päätös Suomen osallistumisesta EU-pakettiin. Silloin eivät Kepunkaan äänet riitä enemmistön aikaan saamiseen kun PerSut äänestävät vastaan. Jostakin saattaa sillloin ilmestyä esiin pääsiäisnoita, Tante Merkel, joka antaa taatusti satikutia kokoomusviikareille.
- Anonyymi
Ihan oikein. Jos keskustalle ei sovi enää hallitusyhteistyö, niin Sanna Marin ei lähde hallitukseen, jossa ei ole yli puolet eduskunnasta edustettuna.
Sanna Marin on järkevääkin järkevämpi poliitikko, joka ei lähde keskustalaisten kieroiluun mukaan. Kassatytöllä olisi korkea aika mennä alepaan töihin.
- Anonyymi
Suurin osa Suomen kansasta arvostaa Sanna Marinia ja luottaa hänen oikeudenmukaiseen ja rehtiin politiikkaansa. Se on totuus, joka ei pala tulessakaan.
- Anonyymi
Kyllä tulee se "luotto" karisemaan nopsaan kun alkaa veronkorotukset ja silmät aukeavat kun rahat siirtyy välimerelle, ei itku auta kun ei saakkaan enää apteekeista lääkkeitä yhtä halvalla kun omavastuu kattaa koko lääkkeen hinnan....ei tule enää kela vastaan.
- Anonyymi
Se taitaa toi vihervasemmiston ”totuus” olla tehty asbestista? :) Ainakin yhtä myrkyllinen se on.
- Anonyymi
Mitäs ne persut ovat nyt niin kovasti kritisoimassa pääministeri Marinin ilmoitusta, että jos keskusta lähtee ulos hallituksesta, niin pääministeri Marin ei halua johtaa vähemmistöhallitusta.
Se on juuri oikein. Luulisi persujen jo iloitsevan eikä kritisoivan, kun ovat olleet koko Marinin hallituskauden olleet kaatamassa hallitusta.- Anonyymi
Ehkä rivipersut iloitsevatkin jo etukäteen hallituksen kaatumisesta, mutta ei rivipersujen Messias Halla-aho, jonka housut tutisevat jo nyt siitä kaameasta ajatuksesta, että hän joutuisi yllättäen johtamaan seuraavaa hallitusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä rivipersut iloitsevatkin jo etukäteen hallituksen kaatumisesta, mutta ei rivipersujen Messias Halla-aho, jonka housut tutisevat jo nyt siitä kaameasta ajatuksesta, että hän joutuisi yllättäen johtamaan seuraavaa hallitusta.
Kenties siellä suvakkien täysjärkisyyden vastaisessa rinnakkaistodellisuudessa? :)
Täällä täysjärkisten universumissa taas:
”Oletteko valmis Suomen pääministeriksi?
– Kyllä, vastaa Jussi Halla-aho ytimekkäästi ja vakaata harkintaa osoittavalla äänenpainolla.
Lähde: Iltalehti 25.1.2021
- Anonyymi
Toivottavasti eroaa!
- Anonyymi
Uhkailija oli muistaakseni Sipilä Orpon antaessa taustatukea.
- Anonyymi
No eroaisi jo? Koska ei kai kukaan enää 2000-luvulla halua leikkiä nukeilla, kun 3D-lasejakin on saatavilla! :)
- Anonyymi
Lesboilu on rikos, ei mulla muuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k314034- 442751
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut422725- 302453
Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s82445Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.3142283- 381989
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t481662Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta461643- 1411497