omastamielestä. Liipa laapaa uhoa maalitusta diipa daapaa. Kunnollisvaaleissa Sannan joukot näyttää närhen munaa lypsäjille teatteriin. Alle 10% ennuste.
Miten Saarikko meni noin niinkun
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Annikalla on tosi hyvät VC eet, Ennen kansanedustajan uraa Saarikko toimi keskeisten keskustaministerien, kuten Paavo Väyrysen, Liisa Hyssälän ja Juha Rehulan, avustajana 2009–2010.
Saarikkoa pidetään yhteistyötaitoisena poliitikkona. Hän oli kehittämässä keskustalaisten viestintää jo ex-pääministeri Mari Kiviniemen erityisavustajana.
Väyrys pave on minun suosikki, vaaleissa häviöt pistettiin aina vastustajan piikkiin. Löytyi se piikki lypsäjä Annikallekin.
Talousopit haettu Venäjän pankkiiri Esko Uholta.
Juha Sipilä, 60, kansanedustaja, ex-puheenjohtaja
Kansanedustaja ja entinen pääministeri Juha Sipilä on ilmoittanut jättävänsä politiikan tämän vaalikauden jälkeen. 2019 vaalitappion jälkeen Sipilä vetäytyi puoluejohdosta, mutta hänen yrittäjämyönteisillä näkemyksillään arvioidaan olevan edelleen vaikutusta keskustan nykyjohdon hakiessa uutta linjaa. Sipilä johti keskustaa 2012–2019.
Kaipaamaan jäävät palkansaajat ,veronmaksajat ja taksi autoilijat.
HOH, HOH, HOH!!!!!
Saarikolle pisteet kotiin. Haja-asutusalueiden elinkelpoisena säilyttäminen ja omavaraisuus elintarviketuotannossa jää nähtävästi vain keskustan vastuulle.
On täällä maakunnissa vielä voimaa!