Järkyttävääkö?

Intiassa poltetaan puita kadulla. Sen pitäisi kai herättää pelkoa muualla maailmassa?
Aivan täyttä paskapropagandaa meille syötetään ja jotkut tyhmät uskoo, että siinä poltetaan koronan uhreja.

Jos joskus löydätte tilastot Intian kokonaiskuolleisuudesta tai väestönkasvusta, miettikää pitivätkö uutiset paikkaansa.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ai, ai, ai. Tuolla niitä pienhiukkaspäästöjä riittää.

Äänestä

Mitä sitä turhaan mitään rokotuksia ottamaan. Pitää vain käydä uimassa pyhässä virrassa ja oleskella paljon kirkkaassa auringonvalossa, niin virukset kuolevat.

Äänestä

Kummasti oli katokset ja korokkeet tehty polttopaikalle kymmenille ruumiille. Nyt ekakertaa näytetään niitten krematorio länsimaille ja meidän otsikot on ruumiitapoltetaan kadulla

Voi v... Mitä p...

Äänestä

Intiassa väkeä 267 kertaa enemmän kuin meillä. Meillä kuolleisuus vuodessa 53000 ihmistä niin intiassa todennäköisesti 267 x 53 000 =14 193 400.

Saa siinä polttaa vaikka kadulla vanhuksia

Äänestä

Brasiliasta oli video jonka mukaan kaivinkone kaivoi 600 hautaa päivässä.
Mietitään vähän.
600 hautaa kymmenessä tunnissa olis hauta per minuutti.
Jos kone kaivaa 24h, aikaa hautaa kohti olisi n 2.5 min.
Videossa näkyvällä koneella ei varmasti onnistu.

Entäs vainajien kantaminen maakasojen seassa minutti per vainaja vauhdilla?

Ei noita juttuja pidä uskoa.

Maailman Valtamediat ovat yksi suuri Pravda.
Sen "totuus" ja oikea todellisuus kulkevat eri suuntaan.

Äänestä

Just. Ja todellisuutta on vaikea kohdata. Intia on jo pitkään ollut yli miljardin köyhän niemimaa ja Brasilia omalla politiikallaan uhka koko maailmalle.

Intiassa ei ole tarpeeksi puuta polttohautaamaan kuolleita. Tai uuneja. Ruumis odottavat kasoissa.

Äänestä

...niinpä niin... ei oo meiltä kukaan... ei tuosta aidan takaakaan... eli höpö höpö...ei oo totta..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Intiassa poltetaan puita kadulla. Sen pitäisi kai herättää pelkoa muualla maailmassa?
Aivan täyttä paskapropagandaa meille syötetään ja jotkut tyhmät uskoo, että siinä poltetaan koronan uhreja.

Jos joskus löydätte tilastot Intian kokonaiskuolleisuudesta tai väestönkasvusta, miettikää pitivätkö uutiset paikkaansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu