Positiivisuus kantaa hedelmää

Anonyymi

Rukoilen että Jumala antaa syntini anteeksi ja on minulle armollinen. Rukoilen että Jumala ohjaa minua tekemään oikeita valintoja ja pitää minut pois pahuuden saavuttamattomissa.

Tiedän että vastoinkäymiset kasvattavat vahvemmaksi ja viisaammaksi, ja rukoilen että suojelusenkelini turvaavat matkaani kohti päämäärääni. Tiedän että niin kauan kun en itse hylkää Jumalaa, ei myöskään Jumala minua.

Rukoilen kaikille teille, jotka luette tämän, paljon Jumalan rakkautta. Jeesus on rakkaudellaan maksanut syntimme anteeksi ja vain häneen uskomalla voimme pelastua.

Rukoilen kaikille niille, jotka kärsivät, sairastavat, katuvat ja surevat, tai tarvitsevat muuten Jumalan johdatusta ja suojelusenkeleiden turvaa, että heidän rukouksiinsa vastataan, aamen.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

        Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
        Maailman menoa
        130
        3877
      2. Hei! Halusin vain kertoa.

        En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
        Tunteet
        8
        3219
      3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

        Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
        Maailman menoa
        33
        2877
      4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

        Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
        Rakkaus ja rakastaminen
        12
        2762
      5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

        Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
        Maailman menoa
        133
        2461
      6. Teboili alasajo on alkanut

        Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
        Suomussalmi
        49
        2048
      7. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

        "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
        Maailman menoa
        90
        1245
      8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

        Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
        Maailman menoa
        61
        1245
      9. Oot kyl rakas

        Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
        Ikävä
        36
        1129
      10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

        Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
        Ikävä
        78
        1129
      Aihe