Karhunpalvelus itselleen ja koko maapallolle

Irvokkaampaa temppua ei voisi kukaan muu keksiä kuin Keskustapuolueen ministeriryhmä, kuin keskeyttää hyvin alkanut maailman pahimman ilmastotuhoajapolttoaineen, Turpeen alasajon hyvä startti. Olisivat edes kivihiilen laittaneet siirtymäajan polttoaineeksi, mutta turve .... Katso vaikka tästä.
https://www.hs.fi/tiede/art-2000007949175.html
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Eikös siitä joku kuiskutellut Sipilän korvaan liikennevaloissa eduskuntatalon lähellä. Siinä taisi nappi lähteä Sipilän rippipuvusta vai muistanko väärin?

Äänestä
  • Tuliko myös diagonaalihousuihin vaurioita

    Äänestä

Turvetuotanto on kuitenkin monen ihmisen ammatti.

Äänestä
  • Ammatti, jossa ihminen tarvitsee 50 000 euron tuen????

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ammatti, jossa ihminen tarvitsee 50 000 euron tuen????

    Se+50+000+euroa+on+vain+tämä+lisätuki.+Todellinen+tuki+on+tässäkin+kepuammatissa+lähellä+100%+tuotannon+arvosta.

    Äänestä

  • Turvetuottajan ammatti on Tuki.

    Äänestä

Kaupungit voitaisiin jättää kylmilleen .

Äänestä

Kepu profiloituu menneessä maailmassa elävien turvenuijien
puolueena.
Saarikko leikkii tulitikkuleikkejä Vanhasen lautakasan vieressä,
olisi vain vetänyt liinat kiinni, työmarkkinoilla odottelee yleislakon
ainekset heti kun saisivat vain vasemmiston pois hallituksesta.

Äänestä

Hoskonen on saanut niskalenkin puolueesta.

Äänestä

Se on muuten jännää kun Turve Ruotsissa kasvaa mutta Suomessa ei !!

Äänestä

Vaikka Keskustapuolueen äänestäjin tiedot ja ymmärrys eivät riittäisikään analysoimaan ilmastontuhoamisen tulevia kauheuksia, niin vastuu on joka tapauksessa puolueen päättäjillä. Miten Keskustan päättäjät siis aijotte kantaa vastuunne, vai onko sitä?

Äänestä
  • Niin tuota vastailkaapa.

    Äänestä

Ei Kepun ministerit voi mitenkään puoltaa turpeen alasajoa,
koska se tarkoittaisi kannatuksen laskua.
Ihmettelee, että kun "turvenuijat" saa paljon tukeakin siirtymävaiheeseen,
eikö niillä itsellä "kellot soi" luonnon puolesta ollenkaan ?

Ruskohiili on kivihiiltä haitallisempaa ja turve vielä sitäkin haitallisempaa.
Enää Irlanti EU:n alueella käyttää turvetta energian tuottamiseen ja sekin on aikaistanut turpeen käytön lopettamista, lopettaa ennen Suomea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Irvokkaampaa temppua ei voisi kukaan muu keksiä kuin Keskustapuolueen ministeriryhmä, kuin keskeyttää hyvin alkanut maailman pahimman ilmastotuhoajapolttoaineen, Turpeen alasajon hyvä startti. Olisivat edes kivihiilen laittaneet siirtymäajan polttoaineeksi, mutta turve .... Katso vaikka tästä.
https://www.hs.fi/tiede/art-2000007949175.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu