Kohta kannattaa alkaa tekemään

Anonyymi

elokuvaa suomesta: Suuri nuorten pakoretki onnellisesta suomesta...kun verojen kiristykset alkavat.

5

52

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Norja. Itävalta, Malesia, Thaimaa, Singapore, Australia, Islanti, Saksa,Luxenburg, Hollanti,Malta, Italia, Tsekki,Irlanti,Kanada,Viro....riittääkö vajokille maat noin alkuun, vai tarvitseeko lisää? Netistä voi tarkistaa yliopistot ja koulut mihin todella moneen pääsee helpommin kuin suomen paskaan tasapäistävään koululaitokseen sisään, moneen pääsee ja saa myös stipendin jos osaa kysyä vaikka ei olisikaan mikään "10 oppilas". Elä sinä kuule vaan sitä ihanaa suomimökki illuusiota kun me nuoremmat lähdetään maailmalle hakemaan oikeaa koulutusta mistä hyötyy jotain ja josta maksetaankin jotain kun tekee töitä ilman riistoverotusta joka suomessa on ja kehysriiden myötä ei ainakaan vähene opiskelijoilla vaan päinvastoin. Sitten se kysymys: Mikä on mielestäsi "Taviksen" kouluarvosana jos on viitsinyt edes vähän koulussa yrittää? Lukion arvosana kelpaa esimerkiksi. Jos ei yhtään yritä koulussa niin tuskin yhtään yrittää ulkomaillakaan vaan kannattaa jäädä valittamaan suomeen ahdistavaan seuraan kotiseudulle.


    • Anonyymi

      Hahaahaaa.....Kyllä kurpat vielä havahtuu kun ei kukaan valkoihoinen ole vaihtamassa enää vaippaa ja kärsii koko päivän hikinen ja peräpukamia täynnä oleva persereikä kusessa ja paskassa...tulee ikävä vielä monelle kurpalle hoitoa....maksakaa nyt ihmisille kunnon palkka joka tuota hoiva-alaa viitsii tehdä.

    • Anonyymi

      Hirvittää ja pelottaa ja uni kadonnut. Valtion ja kuntien työvoima, virat ja tuet pitäisi tarkastella uudestaan. Se kulupotti ei saa paisua ja sen pitäisi keventyä. Miten käy pk-yrityksille. Työn kanssa tyhjänpäällä ja pitäisi osata vetää oikea kortti. Iän vaivat tulleet. Räpistellään yrittäen pysyä pinnalla. Huonoja vuosia.

    • Vittu mitä paskaa kokemattomien suusta. Hyi helvetti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      288
      46010
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      52
      11493
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      242
      11090
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      41
      9884
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      92
      8716
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      293
      6787
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      4
      3575
    8. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      3
      3460
    9. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      8
      3209
    10. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3202
    Aihe