SUSIHAVAINTOJA?

Anonyymi

”Minä tiedän, että minun lähtöni jälkeen teidän keskuuteenne tulee julmia susia, jotka eivät laumaa säästä,”
Ap t 20:29

9

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sushia saa nykyisin jo marketeistakin.

      Laumasieluisuudessa eli uskonnoissa ei ole nähtävissä mitään hyvää. Raamattu höpsöttelee susista ja paimenista. Miksei kaikkitietävä Jeesus käyttänyt yhtälailla myös nykyiseen talous- ja työelämään liittyviää terminologiaa? Harva meistä kun on nähnyt sutta tai edes sähköpaimenta.

      • Anonyymi

        Mitä höpiset?


    • Anonyymi

      oletko vihreä susien suojelija ? minä olen se piirretty iso paha susi 🤣

      • Anonyymi

        Et kyllä sudelta ulkonaisesti näytä. Tavallisen kaljupäisen tallliaiselta näytät. Sisältä voit toki olla susi.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi kirjoitti:

        Et kyllä sudelta ulkonaisesti näytä. Tavallisen kaljupäisen tallliaiselta näytät. Sisältä voit toki olla susi.

        😂😂😂


      • Anonyymi00009
        Anonyymi kirjoitti:

        Et kyllä sudelta ulkonaisesti näytä. Tavallisen kaljupäisen tallliaiselta näytät. Sisältä voit toki olla susi.

        kyllä minulla tukka on päässä mutta lyhyt ettei niin rasvoitu aina 🤔


    • Anonyymi

      Toivotaan että lauma sai kuitenkin Jehovalta ohjeet edeltäkäsin kuinka olla ja käyttäytyä kun sudet tulevat.
      Nyt neuvojen antaminen olisi jo vaikeaa.
      Kun on hyökkäys tapahtunut.
      Jo kauan ovat monet äksyilleet suurilapsisille perheille ja kuvien raastajia on vietelty koviin synteihin. Itse olen kuvien raastaja myös ollut ja viettelykset sen johdosta suuret opin myöhemmin. Kun luin englannin kielistä Kolossalaiskirjettä siinä oli käsitys mielestäni että historia pitää kuvittaa juuri tuon seurakunnan.
      Kuvien raastaminen on konsiilin myös tuomitsema asia. Mutta Jehova-Nissi kerubi sitä raastoa aikanaan vaati.
      Se on kuitenkin ristin tie.
      Mutta mikä neuvo teillä on alusta asti ollut sitä en tiedä. Itse pyrin käyttämään Judoa eli olemaan pitkämielinen ja ohjaamaan iskun voiman toisaalle. Ja hyvin siinä on onnistunut joku muukin kun on nyt 200 lahkoa hampaissa eikä vain yksi. Ovi työhön on kapea eli 40 vuoden aikana 4 vuotta on herätykselle otollista. Joskus tuntuu että aika on jo mennyt ohi kaikelta muulta paitsi IMAAMI MAHDILTA. Hän kenties on seuraavaksi ja ainoaksi tarkoitettu tie kaikkialla maapallolla.

    • Anonyymi00007

      Jeesus pelastaa!

      • Anonyymi00010

        puhumattakaan aku ankasta


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      411
      12832
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      274
      5613
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      243
      4177
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      320
      3439
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      26
      2166
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      20
      1950
    7. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      112
      1831
    8. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      85
      1386
    9. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      177
      1081
    10. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      995
    Aihe